کد خبر: 427348 A

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوع واگذاری سرخابی‌ها واکنش نشان داد.

همایون یوسفی، عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه خبرگزاری کار ایران درباره خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس گفت: این بحث خیلی پیچیده‌ای است با توجه به اینکه زیرساخت‌های اقتصادی و اجتماعی در حوزه‌های مختلف کشور از جمله ورزش را مساعد نمی‌بینیم در این خصوص باید با یک شیب ملایمی حرکت کنیم و تامل بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: تلاش‌های زیادی برای خصوصی‌سازی این دو باشگاه شده است اما به نظر می رسد که زیرساخت‌های اجتماعی و اقتصادی لازم برای این کار وجود ندارد. خصوصی‌سازی ورزش و به خصوص این دو باشگاه توام با سیاست بوده است و رنگ و لعاب سیاسی دارد. تجربه خصوصی‌سازی در ورزش هم ناموفق بوده است.

یوسفی درباره هزینه‌هایی که ورزش و به خصوص سرخابی‌ها روی دست دولت می‌گذارند، گفت: این پول از جیب دولت می‌رود اما چون نیاز کشور است باید هزینه کنیم اگر در بحث ورزش خرج نکنیم مجبوریم جاهای دیگری خسارت آن را بدهیم. البته ورزش ما توجیه اقتصادی ندارد و به همین دلیل ورود افرادی به ورزش ممکن است دلایل سیاسی داشته باشد و نه ورزشی. به همین دلیل باید مراقب باشیم و خصوصی‌سازی را جدی بگیریم.

وی در پایان گفت: کار مهمی که وزیر ورزش می تواند انجام دهد این است که لایحه‌ای را به مجلس تقدیم کند که منابع پایداری برای بحث مالی ورزش پیدا کنیم که مشکلات ورزش حل شود.

 

 

 

 

همایون یوسفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر