کد خبر: 415636 A

برانکو عنوان کرد:

ایلنا: سرمربی پرسپولیس گفت: درست است که باعث شرمندگی شدیم و هواداران را نا امید کردیم اما ورزش و فوتبال همین است.

به گزارش ایلنا،‌ برانکو ایوانکوویچ پس از پایان تمرین امروز پرسپولیس درباره شکست مقابل تیم قشقایی شیراز  در جمع خبرنگاران گفت: قبل از هرچیز به تیم قشقایی تبریک می‌گویم که بازی را برد. آنها با دلشان بازی کردند و آنچه مهم است قلب‌شان را در زمین گذاشتند. ما شرمساری بزرگی برای خودمان و باشگاه به جا گذاشتیم و یک ناامیدی بزرگ برای هواداران ایجاد کردیم. شخصا از هواداران عذرخواهی می‌کنم. بسیار غمگین هستم و مایوس شدم. تا به حال در سابقه مربیگری‌ام اینگونه در جام حذفی نباخته بودم. پرسپولیس نباید اینگونه بازنده شود. ناراحت و غمگین هستم.

وی در مورد اینکه باشگاه اعلام کرد بدون ملی‌پوشان در جام حذفی بازی می‌‌کند اما او موافق این مسئله نبود گفت: من مسئولیتش را به گردن می‌گیرم. به بازیکنانم اعتقاد دارم و همین تیم هم باید برنده می‌شد و تیم ما بدون ملی‌پوشان و مصدومان هم باید برنده می‌شدیم و هیچ توجیه‌ای نداریم و باید برنده می‌شدیم. 

برانکو در مورد دستکم گرفتن حریف گفت: برای این بازی هم تمریناتی داشتیم. حریف را دستکم نگرفتیم شاید بازیکنان از نظر روحی و روانی صدرصد برای این بازی آماده نشده بودند. من مقصرم و بازیکنان خودشان را از نظر روحی و روانی آماده نکرده بودند. برخی بازیکنان در پست‌های غیر تخصصی بازی کردند ولی بازهم می‌گویم توجیهی برای این باخت ندارم.

سرمربی پرسپولیس در مورد فاصله زیاد بین تیم اصلی و ذخیره گفت: بله فاصله بین بازیکنان هست اما زیاد نیست زیرا نیمکت نشینان ما هم بازی کرده‌اند شاید تعداد زیادی بازی نکرده باشند اما تکرار می‌کنم باید این بازی را با همین بازیکنان را می‌بردیم. تیم ما باید برنده می‌شد.

برانکو در مورد انتقاد از دروازه‌بان پرسپولیس در ضربات پنالتی گفت: پنالتی شانسی است و 50 -50 است. او یکی از بازیکنانی بود که در طول بازی خوب بود. توقع دارید از 6 پنالتی 5 پنالتی را بگیرد؟ پنالتی 50-50 است. چه کسی می‌تواند تضمین کند که پنالتی‌ها را بگیرد و کدام دروازه‌بان در جهان تضمین می‌دهد که از هر 5 پنالتی 5 پنالتی را مهار کند. من این انتقادها را در قبال ایشان درک نمی‌کنم.

برانکو در مورد اینکه چرا بازیکنان ذخیره تیم عملکرد خوبی نداشتند و با این شرایط نمی‌توان روی عملکرد تیم حساب کرد، اظهار داشت: این بازیکنان در لیگ زیاد بازی کردند اما دیروز یک روز استثنایی بود سال‌ها در فوتبال هستم و دیدیم این بازی‌ها پیش می‌آید. همین تیم در یک سال اخیر می‌دانید در چند مسابقه باخته است؟ بیش از 30 بازی انجام دادیم و فقط دو بار شکست خوردیم. دیروز به قشقایی هم نباختیم و در پنالتی نتیجه را واگذار کردیم. نباید همه چیز را زیر سوال ببریم. درست است که باعث شرمندگی شدیم و هواداران را نا امید کردیم اما ورزش و فوتبال همین است. در همه جای دنیا همه می‌دانند که جام حذفی به این شکل است. متاسفانه قربانی شرایط این جام شدیم و فوتبال شعبده خودش را نشان داد.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه اگر نفرات اصلی دچار مصدومیت شوند آیا می‌تواند روی بازیکنان ذخیره حساب کند، گفت: برای همین این مسائل را مطرح کردم. ما نمی‌توانیم عملکرد یکسال را به خاطر یک بازی زیر سوال ببریم. این بازیکنان خوب هستند.

وی در مورد اینکه پرسپولیس در دفاع با فقر  بازیکن روبرو است، تصریح کرد: شما چه راه حلی دارید؟ 

برانکو در پاسخ  گفت: شرایط به این شکل نیست که شما فکر می‌کنید. ما بازیکن گرفتیم اما پل‌یانسکی در هنگام گرم کردن مصدوم شد. اگر سیدجلال حسینی هم مصدوم شود دچار مشکل می‌شویم. مسی هم که در بارسلونا مصدوم می‌شود تیمش با مشکل روبرو می‌شود. به هر حال فوتبال همین است

وی در مورد اینکه جذب بازیکن در پرسپولیس علمی انجام نشده و در برخی پست‌ها مشکلاتی وجود دارد، خاطرنشان کرد:‌ می‌دانم شما چه می‌گویید بازیکن گرفتن به این شکل که شما می‌گویید نیست. برخی نخواستند به تیم بیایند و برخی به باشگاه‌های دیگر رفتند. اینطور نیست که همه شرایط به خواست ما باشد. بارسلونا هزینه بسیار زیادی در جذب بازیکن کرده اما همه آنها اکنون تعویضی هستند. بازیکن  باید مدتی از زمان حضورش در باشگاه بگذرد تا به فلسفه تیم  برسد. ونگر می‌گوید بازیکنی که به باشگاه جدید می‌آید 8 تا 9 ماه نیاز به زمان برای آداپته شدن دارد در باشگاه ما حسینی، بیرانوند و .. سریع به زمین می‌آیند و خوب هم کار می‌کنند. آرام‌طبع فصل قبل خوب بازی می‌کرد یا نه؟ او را به تیم آوردیم اما دیدیم ربیع‌خواه عملکرد بهتری دارد.

برانکو در مورد تعویض علی علیپور و امید عالیشاه، خاطرنشان کرد:‌ عالیشاه در نیمه اول بازی کرد و مشکلی وجود نداشت. علوان‌زاده هم به جای علیپور آمد. از شما سوال می‌کنم علیپور چرا بیرون رفت؟ شما دیدید که بینی او شکست. با این شرایط که علیپور نمی‌توانست بازی کند. شهاب زاهدی هم به جای آرام‌طبع به زمین آمد تا هجومی‌تر کار کنیم

وی در مورد اینکه گولچ‌ در تمرینات حاضر نشده و او را باید جدا شده بدانیم، خاطرنشان کرد: گولچ با من و تیم اختلاف ندارد اصلا نمی‌دانستم او به استرالیا رفته فردا باید به باشگاه بروم و ببینم مشکل چه بوده است.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که پرسپولیس همه جوره به تیم ملی کمک می‌کند اما آیا نباید این رابطه دو سویه باشد و تیم ملی هم با پرسپولیس همکاری کند، گفت: بله نظر شما درست است اما پرسپولیس قطعا باشگاهی نیست که برنامه تیم ملی را خدایی نکرده بر هم بریزد که بعدا به خاطر نتیجه بد احتمالی که شاید به دست بیاید ما را مقصر اعلام کنند همه ما دوست داریم تیم ملی موفق شود.

 

پرسپولیس برانکو ایوانکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر