کد خبر: 415579 A

به بهترین نحو ممکن شرایط مطلوبی را برای تیم‌های ملی مهیا می‌کنیم

ایلنا: رئیس سازمان تیم‌های ملی ضمن ابراز رضایت از اردوی ارمنستان گفت: با توجه به امکانات و شرایط خوبی که در این کشور مهیا بود، تیم ملی فوتبال در آرامش و با تمرکز تمرینات خود را زیر نظر کادر فنی برگزار کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت، رئیس سازمان تیم های ملی گفت: بازیکنان در اردوی ارمنستان با تمرکز و آرامش در محیطی مناسب تمریناتشان را زیر نظر کادر فنی برگزار کرده و کادر فنی نیز با خاطری آرام فعالیت‌های مورد نظرش را انجام داد. جلسات فنی، آنالیز، تمرینات مختلف و ریکاوری بازیکنان آسیب دیده و همه برنامه‌ها با توجه به امکانات استانداردی که مهیا بود، زمینه خوبی را برای آماده سازی تیم فراهم کرد.

وی ادامه داد: از همکاری دکتر سجادی، سفیر ایران در ارمنستان و شاه حسینی، مسئول کنسولگری ایران و همچنین مسئولین آکادمی ملی فوتبال ارمنستان که شرایط مناسبی را برای تیم ملی فوتبال ایران فراهم کردند، تشکر می‌کنیم.

رئیس سازمان تیم‌های ملی در ادامه اعلام کرد: تمرینات تیم ملی از امروز آغاز و تا سه شنبه 13 مهر ماه ادامه خواهد داشت و سپس ملی پوشان از طریق هواپیمایی آتا و با پرواز چارتر به ازبکستان اعزام می‌شوند و بلافاصله بعد از بازی نیز به ایران باز خواهند گشت تا تمریناتشان را برای مراحل بعدی مسابقات از سر‌گیرند.

وی در ادامه بیان کرد: تیم ملی جوانان پسران در حال آماده سازی برای حضور در رقابت‌های مرحله نهایی قهرمانی آسیا به میزبانی بحرین است و تیم زیر 19 سال دختران نیز که خود را برای شرکت در مرحله مقدماتی بازی‌های آسیایی به میزبانی ویتنام آماده می‌کند و اواخر مهر ماه به ازبکستان می‌رود تا در تورنمنت کافا حضور داشته باشد.

وی در ادامه در خصوص استراتژی فدراسیون فوتبال در حوزه فوتبال و فوتسال بانوان گفت: استراتژی فدراسیون فوتبال در بخش بانوان و در رشته‌های فوتسال و فوتبال نخبه یابی و نخبه پروری است. به دلیل اینکه فعالیت باشگاه‌ها در حوزه بانوان از قدمت زیادی برخوردار نبوده و زمینه دیدارهای گسترده‌ای برای باشگاه‌ها فراهم نیست، بالاجبار فدراسیون نخبه یابی و نخبه پروری و ارتقای فنی بازیکنان را تا داشتن تیم‌های قدرتمند در سطح آسیا و جهان به عنوان یک اقدام راهبردی در دستور کاری خود قرار داده است. در واقع در هر ماه بالغ بر 3 تا 4 هزار نفر روز، اردوی تدارکاتی برگزار می‌کنیم و این امر هزینه‌های سنگینی برای فدراسیون دارد که در راستای اهداف فدراسیون در ترویج و گسترش فوتبال از جمله بخش بانوان، برنامه‌های فوق صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان تیم‌های ملی در ادامه بیان کرد: در حوزه آقایان در رشته‌های فتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی نگاه ویژه‌ای به لیگ‌ها و مسابقات باشگاهی وجود دارد و از طریق استعدادیاب‌ها و همچنین مربیان برگزیده فدراسیون، در تلاشیم تا بهترین‌ها را در هر رده سنی انتخاب و از طریق کادر مجرب در تیم‌های ملی آقایان و بانوان، زمینه ارتقا کیفی بازیکنان را فراهم می‌کنند. در ارتباط با همگرایی فنی بین تیم‌ها، نکته مهمی که وجود دارد ، جلسات هم اندیشی بین مربیان تیم‌های ملی فوتبال پایه با کی روش آغاز شده و این اتفاق کمک می کند تا برنامه‌های مربیان تیم‌های ملی فوتبال مورد ارزیابی توسط سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان قرار بگیرد و تبادل نظر و کمک‌های راهبردی فنی وی به تیم‌های ملی ارائه شود.

ساکت درباره همگرایی فنی در بخش فوتسال نیز گفت: در ارتباط با فوتسال نیز این ضرورت وجود دارد و باید ارتباط نزدیک و همگرایی فنی بین تیم‌های ملی در رده‌های سنی مختلف بانوان و آقایان با سرمربی تیم ملی فوتسال بزرگسالان وجود داشته باشد تا با ایجاد این همگرایی، شاهد رشد و توسعه فوتسال باشیم.

وی در ادامه از تلاش فدراسیون فوتبال در راستای اجرای برنامه‌های تیم‌های ملی خبر داد و گفت: تلاش رئیس و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال علیرغم مشکلات موجود بر این است که به بهترین نحو ممکن شرایط مطلوبی را برای تیم‌های ملی ایجاد می‌کند تا در این راستا بستر توام با آرامشی برای تیم‌های ملی فراهم شود که تاکنون این اتفاق افتاده و از همکاری همگان مخصوصا پژوهشگاه نفت سپاسگذاریم. همچنین از همکاری و همدلی رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها، مطبوعات، صدا و سیما به خاطر حمایت‌هایشان تشکر می‌کنیم و منتظر حمایت همه جانبه ملی برای قدرتمندی فرزندان فوتبال ایران در همه سطوح هستیم.

وی در ادامه ضمن تبریک به تیم ملی فوتسال و تیم ملی نوجوانان گفت: بسیار خوشحالیم که تیم ملی نوجوانان ایران با درخشش خود، نوید بروز و ظهور نیروهای جوان ارزشمندی را به ایران دادند. ضمن اینکه کار ارزشمند فوتسالیست‌ها، محمد ناظم الشریعه و علی صانعی بی نظیر و توام با درخشش بوده که عملکرد همه این عزیزان قابل تقدیر است.

 

فدراسیون فوتبال محمدرضا ساکت تیم‌های ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر