کد خبر: 413279 A

شمسایی در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال ایران معتقد است تیم ایران مقابل پاراگوئه بازی بسیار سخت و شطرنج گونه‌ای پیش رو دارد.

وحید شمسایی در خصوص بازی امشب تیم ملی فوتسال ایران با پاراگوئه گفت: دو تیم به جایگاهی رسیده‌اند که دوست ندارند فرصت حضور در بین چهار تیم برتر دنیا را از دست بدهند. بازی امشب از نظر تاکتیکی، یک بازی  شطرنج‌گونه است به طوری‌که مهره چینی و انتخاب شیوه بازی در تک تک لحظات بازی بسیار حائز اهمیت است. پاراگوئه تیم فیزیکی و و دونده‌ای است و شاید در رده‌بندی جهانی حائز جایگاه و رتبه درخور توجه‌ای نباشد اما  به سبک تیم‌های آمریکای جنوبی فوتسال با کیفیتی از خود به نمایش می‌گذارد.

وی افزود: امیدوارم بازیکنان ایران برد مقابل برزیل را فراموش کرده باشند و با غرور پا به میدان مسابقه نگذارند. تیم ما باید با ارائه یک بازی منطقی و به دور از احساس  به دنبال زدن گل اول باشد تا از نظر روانی بر بازی مسلط شود.

کاپیتان سابق تیم ملی درباره نقاط ضعف و قدرت تیم ایران نیز گفت: تیم ایران در مسابقات گذشته بر روی ضربات ایستگاهی و شروع  مجدد دچار مشکلات جدی بود و در این ضربات به راحتی دروازه خود را باز شده می‌دید. از طرف دیگر ما در فاز هجومی یکی از بهترین تیم‌های این جام هستیم. بازیکنان ایران نشان دادند در هر لحظه از بازی که اراده کنند، ریتم و آهنگ بازی را به سود خود عوض می‌کنند.

آقای گل فوتسال جهان در خصوص خداحافظی فالکائو و نرسیدن او به رکورد گلزنی خودش گفت: بدون شک تاریخ فوتسال مدیون فالکائو است. او اسطوره به یاد ماندنی است که زحمات زیادی برای فوتسال دنیا کشیده است و تا ابد برای فوتسالدوستان قابل احترام است. با این تعاریف از خداحافظی او ناراحت شدم اما از طرف دیگر خدا را شکر می‌کنم که او نتوانست رکورد من که متعلق به ایران است را جابه‌جا کند. فالکائو در شرایطی به رکورد گلزنی من نرسید که چهارسال بیشتر از من در تیمی مثل برزیل بازی کرد که به مراتب تعداد بازیهایش از تیم ایران بیشتر است.

 

وحید شمسایی تیم ملی فوتسال ایران رقابت‌های جام‌جهانی فوتسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر