کد خبر: 413243 A

ایلنا: کنفرانس مطبوعاتی سرمربی تیم ملی فوتسال ایران پیش از دیدار برابر پاراگوئه برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمد ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال در پاسخ به این سوال که آیا درک کردید که چه کار بزرگی با شکست برزیل انجام داده‌اید؟ گفت: ما کار بزرگی انجام داده‌ایم. ما تیم بزرگی هستیم و برای اینکه در جمع صدرنشین‌های جام جهانی باشیم باید این کار بزرگ را انجام می‌دادیم.

وی در ادامه درباره اینکه چه شناختی از پاراگوئه دارید، گفت: این تیم محکم و جنگنده است. سال گذشته در گرند پریکس با پاراگوئه بازی کرده‌ایم. این تیم بهتر از قبل شده و تمام برنامه ریزی‌های خود را انجام داده‌ایم تا بهترین نتیجه را برابر حریفمان بگیریم. چرا که بازی برابر پاراگوئه بسیار سخت است.

سرمربی تیم ملی فوتسال در ادامه در پاسخ به این سوال که در مرحله گروهی فقط 4 امتیاز کسب کردید و در مصاف با مدافع قهرمانی، به پیروزی رسیدید. این پیروزی چقدر از لحاظ روحی و روانی برای تیم ملی فوتسال ایران موثر بود، بیان کرد: بازی‌های مرحله گروهی حکم بازی تدارکاتی را برایمان داشت. وقتی صعودکردیم، می دانستیم که تیم خوبی هستیم و بازیکنان با تجربه ای را از لحاظ تکنیک و تاکتیک پذیری در اختیار داریم. من به بازیکنانم ایمان داشتم و می‌دانستم که  از لحاظ روحی می‌توانند کمک بالایی در این دیدار حساس به کادر فنی کنند. با تمرکز بالایی که در این دیدار سخت داشتیم، توانستیم پیروز شویم. در واقع ما مزد تمرکز بازیکنانمان را در بازی برابر برزیل گرفتیم.

ناظم الشریعه در باره آخرین وضعیت حسین طیبی گفت: از روز گذشته تمرینات ویژه تخصصی این بازیکن زیر نظر کادر پزشکی در حال پیگیری است. اگر شرایطش رو به بهبود بود بدون شک از وی استفاده می‌کنیم در غیر اینصورت برخی از برنامه‌های خود را تغییر داده و بازیکن دیگری را جایگزین طیبی در بازی برابر پاراگوئه به میدان می‌فرستیم.

خبرنگاری پرسید جایگاه فوتسال در ایران چگونه است و میزان علاقه و اشتیاق مردم ایران به این رشته ورزشی چه اندازه است که ناظم الشریعه در پایان در پاسخ به این سوال گفت: کار ما بسیار سخت است. فوتسال یکی از پر طرفدارترین رشته‌های ورزشی در ایران است و از جمعیت 70 میلیونی، 20 میلیون نفر فوتبال بازی می‌کنند و این نشان می‌دهد که مردم ایران تا چه اندازه به فوتسال علاقه دارند. با پیروزی برابر تیم قهرمان جهان، یک شعور و شعفی بین مردم ایران و بازیکنانمان ایجاد شده و این امر وظیفه ما را سنگین می کند. با حذف برزیل، جا در پای برزیل گذاشته‌ایم و این کار ما را سخت می‌کند. تمام تلاش خود را می‌کنیم تا با حضور در جمع 4 تیم برتر جهان به هدف خود برسیم و پله‌های ترقی را طی کنیم.

 

فدراسیون فوتبال تیم ملی فوتسال محمد ناظم‌الشریعه جام جهانی کلمبیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر