کد خبر: 401908 A

ایلنا: دارنده مدال برنز المپیک می‌گوید: ما هنوز سه نماینده دیگر در رقابت‌های المپیک داریم، هر سه نفر پتانسیل کسب مدال المپیک را دارند به شرط آنکه با قدرت مبارزه کنند.

یوسف کرمی، دارنده مدال برنز رقابت‌های المپیک آتن در خصوص شکست  فرزان عاشورزاده در بازی‌های المپیک 2016 ریو، به خبرنگار ورزشی ایلنا می‌گوید: متاسفانه در بازی چیزی از او ندیدیم. دادن لقب به ورزشکارانی که به رقابت‌های المپیک پا می‌گذارند بار سنگین روانی به همراه خواهد داشت. این نوع لقب‌ها مختص به دوران بعد از قهرمانی است.

او ادامه می‌دهد: در بازی دیروز ما چیزی از عاشورزاده ندیدیم. او تنها از یک فن استفاده می‌کرد. کسی که جزو نفرات اول رنکینگ جهان است باید فنون بیشتری به کار ببرد و انتظارات از آنها بسیار بالا است.

دارنده دو مدال طلای جهان به بحث روانی ورزشکاران در المپیک اشاره و خاطرنشان می‌کند: برای مدال گرفتن در المپیک باید از نظر روانی روی ورزشکاران کار شود تا اینکه با شرایط خوبی قدم به بزرگترین آوردگاه جهان بگذارند. برای کسب مدال المپیک همه اعضای فدراسیون باید باهم یک دل شوند. باید فشارهای روحی و روانی که به ورزشکار وارد می‌شود را کاهش دهند.

کرمی در مورد رقابت‌های دیگر نمایندگان ایران در بازی‌های المپیک می‌گوید: ما هنوز سه نماینده دیگر در رقابت‌های المپیک داریم. امیدواریم تا علیزاده، خدابخشی و مردانی از رقابت عاشورزاده درس بگیرند و در بازی‌های خود برای رسیدن به مدال بیشتر تلاش کنند. هر سه نفر پتانسیل کسب مدال المپیک را دارند به شرط آنکه با قدرت مبارزه کنند.

 

فرزان عاشورزاده المپیک ریو 2016 یوسف کرمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر