کد خبر: 384106 A

رقابت‌های world challenge اسپانیا

ایلنا: سریعترین مرد ایران در رقابت‌های world challenge اسپانیا، ضمن کسب عنوان قهرمانی، رکورد ملی 100 متر کشورمان را نیز بهبود بخشید.

به گزارش ایلنا و  به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، در جریان برگزاری سی و چهارمین دوره رقابت‌های دوومیدانی world challenge اسپانیا، که در شهر مادرید پیگیری شد، حسن تفتیان، دونده المپیکی 100 متر کشورمان موفق شد با ثبت زمان 10.04 ثانیه بر سکوی نخست بایستد و عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

در دوی 100 متر، سریعترین مرد ایران موفق شد ضمن کسب عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌های دوومیدانی world challenge اسپانیا، رکورد ملی 100 متر کشورمان را نیز بهبود بخشد که این امر پس از تائید نتیجه تست دوپینگ وی، رکورد 10.04 ثانیه تفتیان به عنوان رکورد جدید ملی ثبت خواهد شد.

پیش از این، حسن تفتیان با رکورد 10.10 ثانیه به عنوان رکورد دار 100 متر کشورمان بود.

همچنین در پرتاب دیسک، احسان حدادی که عنوان نایب قهرمانی پرتاب دیسک المپیک 2012 لندن را در کارنامه درخشان خود ثبت کرده است، با ثبت رکورد 63.10 متر در جایگاه سوم ایستاد.

حدادی که پس از اردوی آلمان اعلام کرده بود در جریان تمرینات سنگین خود دچار آسیب دیدگی جزئی شده است، با تصمیم کیم بوخونسوف، مربی روسی خود برای ارزیابی دوره های تمرینی و اردویی و سطح آمادگی، در این رقابت ها حاضر شد. وی با توجه به ثبت رکورد 65.22 متر در رقابت های 2015 لوگزامبورگ، حدنصاب حضور در رقابت های المپیک 2016 را کسب کرده است و تا آغاز بازی های المپیک ریو قرار است با هدف ارتقاء آمادگی و ثبت رکوردهای بهتر در چند رقابت بین المللی دیگرشرکت کند.

 

اسپانیا ایران رقابت کسب عنوان قهرمانی احساس حدادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر