کد خبر: 379607 A

آیا کی‌روش باز هم از سطح پایین لیگ انتقاد خواهد کرد؟

ایلنا: مسابقات فصل جدید لیگ برتر در حالی از ششم مردادماه آغاز خواهد شد که بازیکنان ملی‌پوش تیم‌ها نمی‌توانند تا اوخر تیر ماه در تمرینات تیمشان شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، طبق برنامه از پیش اعلام شده، قرار است فصل جدید مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور از تاریخ ششم مردادماه آغاز شود.

با دستور فدراسیون فوتبال و طبق درخواست کارلوس کی‌روش، بازیکنان ملی‌پوش حاضر در لیگ حق شرکت در تمرینات تیم‌های خود را ندارند و باید تیم ملی را در دو اردوی پیش رو در ارمنستان و اتریش همراهی کنند. اردوهایی که از اواخر خردادماه آغاز شده و در انتهای تیر ماه به پایان می‌رسد و با توجه به زمانبندی شروع لیگ، بازیکنان ملی‌پوش تنها چند روز پیش از هفته نخست فصل جدید لیگ قادر خواهند بود تا در تمرینات آماده‌سازی باشگاه‌های خود حاضر شوند. اتفاقی که قطعاً موجب متضرر شدن باشگاه‌ها خواهد شد.

هر تیم باشگاهی برای سپری کردن دوران آماده‌سازی پیش فصل خود به شکل مناسب و ایده‌آل، نیاز دارد بین شش تا هشت هفته را با کلیه نفرات خود تمرین کند تا ضمن رسیدن بازیکنان به شرایط مناسب بدنی، با انجام کارهای تاکتیکی و بازی‌های دوستانه، هماهنگی لازم نیز بین بازیکنان هر تیم برقرار شود. از همین رو باید گفت اردوهای تدارک دیده شده برای تیم ملی به نحوی پایمال شدن حق طبیعی مربیان شاغل در لیگ خواهد بود. مربیانی که برای آماده کردن تیم خود برای مسابقات سنگین لیگ، نیاز دارند بازیکنان خود را بدون کم و کاست در اختیار داشته باشند.

البته اردوهای تدارکاتی تیم ملی شاید از نظر بدنی بتواند بازیکنان ملی‌پوش را در فرم مناسبی قرار بدهد و سرمربیان تیم‌ها نگرانی بابت آمادگی بدنی بازیکنان خود به واسطه تمرینات بدنسازی مناسب تیم ملی نداشته باشند، اما قطعاً دوری بازیکنان حاضر در این اردوها از تمرینات تیم‌های باشگاهی خود، می‌تواند باعث خلل در به هماهنگی رسیدن برخی از تیم‌ها مانند پرسپولیس، استقلال، ذوب‌آهن و استقلال خوزستانی شود که نفرات ملی‌پوش زیادی در اردوهای تیم ملی خواهند داشت و همین مساله موجب پایین آمدن کیفیت لیگ حداقل در هفته‌های ابتدایی خواهد شد.

نکته جالب توجه اما این است که اردوهای تیم ملی در زمانی خارج از تقویم فیفا برگزار خواهد شد و طبق قوانین، باشگاه‌ها حتی می‌توانند بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی نگذارند. اما از آنجایی که منافع تیم ملی به واسطه حضور در رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی بسیار حائز اهمیت است، قطعاً تمام تیم‌هایی که بازیکنان ملی‌پوش دارند، بدون قید و شرط اجازه حضور بازیکنان خود در اردوی تیم ملی را صادر خواهند کرد. اما سوال اصلی این خواهد بود که آیا کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی که با برنامه‌ریزی کردن این اردوها، موجب ایجاد خلل در امور باشگاه‌ها شده است، آیا باز هم در آینده از سطح کیفی پایین لیگ انتقاد خواهد کرد یا خیر؟

آن هم در حالی که در حال حاضر تیم ملی مملو از بازیکنان جوان و ستاره‌ای است که همگی بیرون آمده از دل لیگ هستند. 

 

استقلال و پرسپولیس کارلوس کی روش لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر