کد خبر: 373489 A

نشست سالانه کمیسیون علمی اتحادیه جهانی برگزار شد

ایلنا: جلسه سالانه کمیسیون علمی اتحادیه جهانی، همزمان با جام جهانی کشتی فرنگی با حضور اعضاء در شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، این جلسه با حضور 5 عضو کمیسیون علمی فدراسیون جهانی دولت تورلی خانف از قزاقستان، بوریس پودلیوایف از روسیه، هارولد تونمن از آلمان، یانیس بارباس از یونان و بهمن میرزایی از ایران، دو نماینده رسمی فدراسیون ایران دکتر صادق محبوبی و خانم دکتر منظمی، مسئول توسعه کشتی قاره آمریکا، دیوید لوپز از مکزیک و دبیر کمیسیون کشتی ساحلی فدراسیون جهانی اوروس از صربستان تشکیل شد.

در غیاب دیوید کربی دبیر کمیسیون علمی، دولت تورلیخانف، رییس کمیسیون، پس از خوشامدگویی و تشکر از میزبانی ارزنده فدراسیون کشتی، مدیریت این جلسه حدودا سه ساعته را به دکتر میرزایی سپرد. در این جلسه تصمیمات ذیل در 8 بند مطابق با دستور جلسه اتخاذ گردید تا در اولین جلسه هیات رییسه مورد تصویب قرار گیرد:

- ابتدا گزارش کاملی از عملکرد کمیسیون علمی در سال 2015 میلادی ارائه گردید. گزارش مربوط به برگزاری سمپوزیوم لاس و گاس آمریکا، سمینار المپیای یونان، نشست های مختلف و چاپ دو شماره از ژورنال بین المللی کشتی و سایر فعالیت ها از مهم ترین موارد مطرح شده در این بخش بود.

- جزییات مربوط به پروژه جامع نماینده روسیه با عنوان " کشتی در مدارس" ارائه شد و مقرر گردید این پروژه در جریان مسابقات جام جهانی کشتی آزاد آمریکا مجددا توسط هیات رییسه بررسی شود و در صورت تایید نهایی، برای اجرا، به فدراسیون‌های ملی ابلاغ گردد.

- در خصوص توسعه کشتی در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان و تشکیل یک پایگاه اطلاعاتی، نمایندگان یونان و آلمان گزارش کاملی ارائه کردند.

-  گزارشی در خصوص توصیه‌های تمرینی برای نوجوانان و جوانان در قالب مدل LTAD، که اخیرا در دستور کار فدراسیون جهانی برای توسعه کشتی قرار گرفته، توسط دکتر میرزایی ارائه گردید. در ادامه این بخش، اهمیت ایجاد یک لینک منطقی بین قوانین و مقررات داوری و تنظیم برنامه های تمرینی، مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد حمایت‌های لازم در این مورد توسط کمیسیون علمی انجام شود.

-  در مورد چگونگی تخصیص اعتبار مالی لازم  به فعالیت های کمیسیون علمی از سوی فدراسیون جهانی و همچنین،  جذب اسپانسر موارد مهمی مطرح شد که مورد تایید همه اعضا قرار گرفت.

-  مقرر شد طرح نماینده آلمان (Sponet) که توسط انستیتو لایپزیک ارائه گردید، با تایید کمیسیون به فدراسیون جهانی اعلام گردد.

-  اعضای کمیسیون علمی حمایت خود را از فعالیت‌های فدراسیون کشتی ایران در خصوص کشتی زنان اعلام کردند. در همین راستا، خانم دکتر منظمی کلیپ‌هایی از انجام مسابقات کشتی آلیش و گراپلینگ قهرمانی کشور و همچنین فعالیت های انجام شده در این مورد را ارائه نمودند.

- پیشنهاد دکتر صادق محبوبی، نماینده ایران و عضو کمیسیون پزشکی و ضد دوپینگ فدراسیون جهانی مبنی بر انجام وزن کشی کشتی نوجوانان در دو ساعت قبل از شروع مسابقه مورد بحث قرار گرفت و با توجه ملاحظات مربوط به سلامت جسمی و روحی این رده سنی، به اتفاق آرا، مورد موافقت قرار گرفت.

-  در ادامه جلسه، نمایندگان صربستان و مکزیک، به ترتیب در مورد کشتی ساحلی و مدل توسعه کشتی از رده نونهالی تا بزرگسالی اسلایدهایی را ارائه نمودند.

مقرر شد کلیه مصوبات این جلسه، طی گزارشی توسط دکتر میرزایی به رییس کمیسیون ارجاع شود تا رسما در اولین نشست هیات رییسه مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

 

 

روسیه وزن کشتی آلیش جام جهانی کشتی کمیسیون پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر