کد خبر: 373222 A

روس‌ها پیش‌بینی چنین نتیجه‌ای را نمی‌کردند

ایلنا: کارشناس کشتی کشورمان می‌گوید تنها روسیه می‌توانست برای قهرمانی با ما رقابت کند که آن‌ها را هم با نتیجه قاطع شکست دادیم.

محمدرضا کاظمی، کارشناس کشتی نتایجی که تیم ملی کشتی ایران در مسابقات جام‌جهانی شیراز کسب کرد را خوشحال کننده توصیف می‌کند و به خبرنگار ورزشی ایلنا می‌گوید: با توجه به اینکه تیم‌های شرکت کننده جزو رقیبان اصلی ایران در المپیک محسوب می‌شوند نتایج کسب شد پتانسیل بالای کشتی فرنگی ما می‌رساند. علیرغم اینکه حریفان ما با تیم دوم خود در این رقابت‌ها شرکت کرده بودند، اما در مجموع در این رقابت‌ها برابر قدرت تیم ملی ما حرفی برای گفتن نداشتند.

او ادامه می‌دهد: تیم‌های ملی کشتی فرنگی اوکراین، ترکیه، آذربایجان در حد اندازه‌های کشتی‌گیران ما نبودند و شکست آن‌ها قابل پیش‌بینی بود. تنها تیم روسیه در بین شرکت کنندگان می‌توانست برای رسیدن به قهرمانی با ایران رقابت کند که آن‌ها را هم با اقتدار شکست دادیم. سرمربی تیم ملی روسیه قبل از شروع مسابقات به رسانه‌ها گفته بود که برای کسب قهرمانی به ایران خواهیم آمد ولی آن زمان هم می‌دانست که در مقابل شاگردان بنا نتیجه‌ای کسب نخواهد کرد. روس‌ها در بدترین شرایط هم انتظار چنین نتیجه‌ای را نداشتند.

کاظمی اضافه می‌کند: از جنبه‌ای دیگر باید به عمکرد درخشان محمد بنا اشاره کرد که با نتیجه‌هایی که می‌گیرد جواب انتقاد‌ها را به خوبی می‌دهد. آنچه از کشتی‌گیران ایرانی در این رقابت‌ها دیدیم نتیجه تمرینات در اردوهای تیم ملی بود. در این مسابقات محمد بنا برای تیم‌های مدعی خط و نشان کشید و آمادگی تیم خود را به کشتی فرنگی جهان نشان داد.

کارشناس کشتی در خصوص نتایجی که تیم ملی کشتی فرنگی در المپیک ریو می‌تواند کسب کند می‌گوید: المپیک میدان سخت و غیر قابل پیش بینی است. در المپیک مدال طلا ارزش بسیاری دارد و کشتی‌گیران ایرانی برای کسب این مدال با ارزش تلاش خواهند کرد تا با غلبه برحریفان مدعی باز هم نتیجه المپیک لندن را تکرار کنند.

 

المپیک ترکیه تیم ملی کشتی فرنگی رقابت روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر