کد خبر: 360520 A

ایلنا: پیشکسوت استقلال گفت: دربی همیشه و در هر شرایطی حساسیت خاص خودش را دارد و این حساسیت هم ربطی به شرایط دو تیم در جدول ندارد.

صادق ورمرزیار، پیشکوست تیم استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در مورد تساوی روز گذشته این تیم برابر سپاهان گفت: با توجه به وضعیت جدول استقلال به سه امتیاز بازی برابر سپاهان نیاز داشت تا با فاصله مناسب امتیازی و روحیه خوب برای دربی آماده شود، اما در مجموع نتیجه مساوی هم برای استقلال راضی کننده بود. و این نتیجه هم می‌تواند یک عامل روحیه‌ساز برای استقلال پیش از بازی دربی باشد.

وی ادامه داد: اما از نظر فنی استقلال دیروز روز خوبی را سپری نکرد و نتوانست مقابل سپاهان عملکرد خوبی داشته باشد. مخصوصاً در خط هافبک که با بازی خوب علی کریمی و خلعتبری، سپاهان ابتکار عمل را در دست گرفته بود و به همین دلیل هم استقلال نتواست در بازی موقعیت جدی خلق کند. البته ترکیب استقلال در این بازی نسبت به بازی با استقلال خوزستان هم تغییر کرده بود و همین تغییرات باعث شده بود تا نظم تیمی به هم بخورد و تیم آن هارمونی که در بازی قبل داشت و توانست یک بازی خیلی خوب را در اهواز انجام داد، نتوانست در این بازی داشته باشد و تکرار کند.

بازیکن اسبق استقلال در واکنش به این موضوع که به نظر می‌رسید ترس برخی از بازیکنان استقلال بخاطر احتمال از دست دادن دربی، روی کیفیت بازی این تیم تاثیر گذاشته بود عنوان کرد: قطعاً همینطور است. تجربه به من نشان داده است که همیشه در بازی‌های قبل از دربی، بازیکنانی که در خطر محرومیت از بازی بعد هستند، با ترس و استرس بخاطر محروم شدن از دربی بازی می‌کنند. طبیعی است که همه بازیکنان دوست دارند در دربی به میدان بروند و دیده شوند و همین مسئله باعث می‌شود که کیفیت بازیکنانی که در خطر محرومیت هستند در بازی قبل از دربی افت کند. یکی از دلایلی که استقلال در برابر سپاهان در میانه میدان ضعیف عمل کرد هم مربوط به همین موضوع بود، برای اینکه بازیکنان ترس از درگیری و تکل زدند داشتند.

پیشکسوت استقلال همچنین راجع به دربی حساس این هفته پرسپولیس و استقلال نیز تصریح کرد: دربی همیشه و در هر شرایطی حساسیت خاص خودش را دارد و این حساسیت هم ربطی به شرایط دو تیم در جدول ندارد. اما علیرغم این، این دربی نسبت به همه دربی‌ها متفاوت‌تر است و از آنجایی که تیم برنده شانس زیادی برای قهرمانی پیدا می‌کند، می‌شود گفت که این دربی یک بازی 6 امتیازی است. از نظر من تیمی در این بازی موفق خواهد بود که در وهله اول آرامش خود را حفظ کند و به اعصابش مسلط باشد. این آرامش باید از رده بالای باشگاه تا توی زمین وجود داشته باشد و حتی مدیرعامل باشگاه هم باید پیش از بازی جو تیم و باشگاه را آرام کند تا این ارامش به کادرفنی و بازیکنان منتقل شود. نکته مهم دیگر برای این بازی بازیکنان باتجربه هستند که می‌توانند در شرایط حساس به تیم خود کمک کنند. بازیکنانی که تجربه دربی بیشتری دارند قطعاً می‌توانند تا حدود زیادی به تیم خود کمک کنند. ضمن اینکه فاکتور مهم بعدی هم آمادگی بدنی است که هر تیمی بتواند توان بدنی خود را در طول بازی حفظ کند، مسلماً می‌تواند برتری خود را در زمین به حریف دیکته کند.

ورمرزیار در پایان راجع به پیش‌بینی خود از بازی حساسا آخر هفته پرسپولیس و استقلال گفت: با توجه به شرایط دو تیم در جدول، هیچکدام از مربیان نمی‌خواهند ریسک کنند و به همین دلیل من فکر می‌کنم این بازی مساوی می‌شود. برای اینکه باخت در این بازی تبعات سنگینی برای تیم بازنده خواهد داشت و به همین دلیل بازی خیلی درگیرانه و فیزیکی خواهد بود و احتمال زیاد هم بازی مساوی می‌شود.

 

دربی استقلال سپاهان پرسپولیس و استقلال اخبار استقلال صادق ورمرزیار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر