کد خبر: 352805 A

این که می‌گویند اساسنامه قانونی نیست، غلط است

ایلنا: رئیس فدراسیون فوتبال گفت: هر بار نظرم برای شرکت در انتخابات فدراسیون تغییر می‌کند وقتی حالم خوب است می‌گویم در انتخابات شرکت می‌کنم و وقتی حالم بد می‌شود از این کار منصرف می‌شوم.

به گزارش ایلنا، علی کفاشیان در حاشیه مراسم روز درختکاری در آکادمی ملی فوتبال درباره پرداخت نشدن حق پخش از سوی صدا و سیما، اظها‌ر کرد: ما به نظرات مردم احترام می گذاریم و باید به خواسته‌های آنها احترام بگذاریم. در تمام دنیا حق پخش تلویزیونی پرداخت می‌شود و نمی توانیم از حضور مردم و دوربین‌ها در ورزشگاه جلوگیری کنیم. سازمان لیگ این پرونده را پیگیری می‌کند و به دنبال نهایی کردن آن هستیم. از صداوسیما هم تشکر می‌کنیم که به نظرات مردم احترام می‌گذارد!

او در ادامه با تبریک سال جدید به همه مردم ایران گفت: سال سختی را گذراندیم . در این سال برنامه‌های مقاومت اقتصادی اجرا شد، اما به اکثر اهدافمان دست یافتیم که این موضوع نشانگر تلاش مردم، مربیان و مسئولان است. امیدوارم سال جدید با موفقیت‌های سیاسی ، اقتصادی و خصوصا ورزشی همراه باشد.

کفاشیان در واکنش به این که در سال جدید به مسافرت می‌رود یا نه، افزود: همه بازی‌های ما در عید نوروز برگزار می‌شود و به جز تیم ‌ملی کشورهای دیگری هم به تهران می آیند. عید را مجردی در تهران می گذارنم و خانواده‌ به مسافرت می‌روند.

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل همچنین در واکنش به این که علی پروین گفته است به نوه‌هایش 500 تومان عیدی می‌دهد، اظها‌ر کرد: وضع اقتصادی ما خوب نیست. نوه‌های من بزرگ شده‌اند و آنها به من عیدی می‌دهند. من هم تا جایی که بتوانم به بچه‌های آکادمی عیدی می‌دهم.

کفاشیان در واکنش به اظهارات نصرالله سجادی مبنی بر این که او برای حضور در انتخابات فدراسیون فو‌تبا‌ل نیاز به مجوز وزارت ورزش و جوانان دارد، گفت: فکر نمی‌کنم نیازی به مجوز باشد. فدراسیون فو‌تبا‌ل یک نهاد مستقل است و در اساسنامه آن هشت – 9 سال پیش در هیات وزیران به تصویب رسیده و اجرا شده است. نیاز به اجازه نهاد خاصی نداریم.

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل در ادامه در واکنش به این که گفته می‌شود اساسنامه فعلی فدراسیون هشت سال پیش به تصویب هیات وزیران نرسیده است، گفت: این اساسنامه در دوران ریاست کیومرث هاشمی، سرپرست فدراسیون فو‌تبا‌ل به هیات وزیران ارائه شد و آنها این اساسنامه را تایید کردند. بعد هم در سال 90 اصلاحیه جدیدی صادر شد که نیاز به تصویب نداشت. این که می‌گویند اساسنامه قانونی نیست، غلط است و شاید حضور من باعث این صحبت‌ها می‌شود. مجمع کاری به این صحبت‌ها ندارد و با توجه به اساسنامه پیش می‌رود.

کفاشیان در مورد این که چه زمانی نامزد شدن یا نشدنش در فدراسیون فو‌تبا‌ل قطعی می‌شود، گفت: هنوز تا 22 اسفند ماه زمان داریم و در طول این زمان در مورد ماندن یا رفتنم فکر می‌کنم. خودم هم برای نامزد شدن مردد هستم.

کفاشیان درباره اهمیت ترویج درختکاری گفت: باید در کمپ‌های ورزشی و مراکز این چنینی به درختکاری اهمیت داده شود. فضای سبز ریه‌های کشور هستند و همان طور که مطلع هستید در سال جاری روزهای ناسالمی را سپری کرده‌ایم. به نوبه خود باید این کارها را ترویج دهیم و غیر از آن دستور‌العملی وجود دارد که تمام محوطه‌ کمپ را سبز نگه داریم. این درخت‌ها در آینده به کارمان می‌آیند.

او درباره چمن نه چندان مطلوب کمپ تیم‌های ملی در آستانه آغاز اردوی تیم ‌ملی، اظها‌ر کرد: این کار را مدت‌ها قبل آغاز کرده بودیم. ما دو زمین بزرگ در کمپ تیم‌های ملی داریم و قبلا بازسازی زمین شماره دو کلید خورده بود، اما در ادامه به دلیل کمبود بودجه این کار متوقف شد. طبق تفاهمنامه ای که با شهرداری محترم امضا کرده‌ایم بازسازی این زمین از هفته‌ آینده آغاز می‌شود و احتمالا در شش ماه آینده یک زمین چمن خوب داشته باشیم. سال آینده ساخت و سازهای ما به پایان می‌رسد و پس از آن می‌توانیم به ترمیم چمن کمپ تیم‌های ملی بپردازیم.

کفاشیان در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد تیم ‌ملی قرار است در دوشان تپه و یا عبدل آباد تمرین کند، گفت: تا جایی که من می دانم تمرینات تیم ‌ملی در آکادمی ملی فو‌تبا‌ل برگزار خواهد شد. روزی دیگران کاشتند و ما برداشت کردیم و حالا ما بکاریم و دیگران برداشت کنند.

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل در واکنش به دستور وزیر ورزش و جوانان مبنی بر دادن یک زمین مناسب به تیم ‌ملی بز‌ر‌گسالان و این که در حال‌ حاضر شنیده می‌شود منظور وزیر زمین عبدل آباد یا دوشان تپه بوده، گفت: نمی‌دانم منظور وزیر ورزش و جوانان چه زمینی است. آیا این زمین‌ها در تهران قرار دارند؟ به خاطر ناآماده بودن زمین کمپ است که کارلوس کی‌روش اصرار دارد اردوها را در خارج از کشور برگزار کنیم.

او ا‌ضافه‌ کرد‌: طبق برآیندهای ما زمین چمن بزرگ کمپ حدود دو میلیارد تومان هزینه خواهد داشت. اگر این کار را شروع کنیم مشخص نیست که چه زمانی به پایان می‌رسد، ولی فعلا توان کافی برای دست زدن به زمین چمن را نداریم. از چند سال قبل کی‌روش اجازه تمرین تیم دیگری را در زمین شماره یک را نداد و تیم‌های دیگرمان در زمین‌های دیگر تمرین می‌کنند. فعلا شماره یک تمام توان ما است و در نبود زمین، تیم‌های پایه هم از این زمین استفاده می‌کنند. نمی توانیم این زمین ناهموار را با زمین آزادی یا زمین‌های استاندارد دیگر مقایسه کنیم.

کفاشیان در ادامه درباره بحث‌های مختلف در مورد ریاست مجمع فدراسیون فو‌تبا‌ل گفت: زمانی که معاونت ورزشی تر‌بیت ‌بدنی را برعهده داشتم اساسنامه توسط هیات دولت مصوب شد و از آنجایی که مدیر کل‌ها مشغله زیادی دارند و نمی‌توانند نظر ورزشی مناسبی را بدهند و این که آنها ارتباط زیادی با هیات‌های ورزشی استان ندارند بهتر این بود که ریاست مجمع را فرد دیگری برعهده بگیرد. خود ما هم سالانه یک بار با هیات‌های ورزشی در ارتباط هستیم و بیش از این نمی توانیم از آنها اطلاعات کسب کنیم. طبق اساسنامه قبل مدیر کل نمی‌تواند رییس مجمع باشد.

او درباره انتخابات فدراسیون فو‌تبا‌ل نیز گفت: هر روز سه، چهار بار نظرم درباره نامزد شدن عوض می‌شود. روزهایی که حالم خراب باشد با خودم می‌گویم از این فو‌تبا‌ل بروم.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که شیخ سلمان اعلام کرده بازی‌های تیم‌های ایرانی و عربستانی باید در کشور ثالث برگزار شود، ا‌دا‌مه‌ داد: این مساله جدیدی نیست. پیش از این نیز اعلام کرده بودند که بازی‌های ایران مقابل تیم‌های عربی تا 25 اسفند ماه به تعویق بیفتد تا درباره آن تصمیم گیری شود. ما در این هفته‌ در هیات رییسه کنفدراسیون فو‌تبا‌ل آسیا جلسه داریم و قرار است در این باره بحث و تبادل نظر کنیم. گزارشی برای آنها ارسال کرده‌ایم مبنی بر این که ایران کشور امنی است و کشوری که میزبان است باید بازی‌ها را برگزار کند.

 

علی کفاشیان فدراسیون فوتبال وزارت ورزش و جوانان رئیس فدراسیون فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر