کد خبر: 352764 A

رئیس فیفا معتقد است که افزایش تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی به تقویم فوتبال آسیبی نخواهد رساند.

به گزارش ایلنا، جیانی اینفانتینو که به تازگی ریاست فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) را بر عهده گرفته، پیش از انتخاب شدنش به عنوان رئیس این نهاد از طرح افزایش تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی از 32 تیم به 40 تیم گفته بود. این طرح البته با مخالفت اتحادیه باشگاهی اروپا مواجه شده است.

رئیس سوئیسی - ایتالیایی فیفا در تازه‌ترین اظهارنظرش گفت: این چیزی مخفی و سری نیست که من بر افزایش تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی تا 40 تیم باور دارم. 40 تیم یعنی 19 درصد از اعضای فیفا، بنابراین این با چیزی که برخی جام جهانی را با مسابقات قاره‌ای که بین 30 تا 100 درصد تیم‌ها در آن حضور دارند مقایسه می‌کنند، فرق دارد.

وی افزود: با این طرح ما به هشت تیم دیگر فرصت حضور در جام جهانی می‌دهیم، آنهم در شرایطی که بسیاری از کشورها رؤیای بازی در این مسابقات را دارند. البته پیش از اینکه این طرح را عملی کنیم، باید در موردش بحث و آن را آنالیز کنیم. برای مثال اینکه اثرات این افزایش تیم روی تقویم فوتبالی چه خواهد بود؟

اینفانتینو در پایان خاطرنشان کرد: البته فکر نمی‌کنم طرح افزایش تیم‌های حاضر در جام جهانی تأثیری روی تقویم فوتبالی بگذارد، ولی با این حال باید به دقت و با جدیت به این موضوع رسیدگی کنیم و سپس اقدامات لازم را انجام دهیم.

 

جیانی اینفانتینو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر