کد خبر: 338295 A

فوتبال مقدماتی المپیک ریو-قطر؛

ایلنا: دیدار تیم‌های امید ایران و قطر با نتیجه 2 بر یک به سود قطری‌ها به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، در ادامه دور دوم مرحله مقدماتی المپیک 2016 از ساعت 20 در ورزشگاه جاسم بن حمد تیم ملی فوتبال امید کشورمان به مصاف قطر میزبان رقابت‌ها رفت که این دیدار با برتری 2 بر یک قطری‌ها به پایان رسید تا شرایط ملی‌پوشان امید خطرناک شود.

ترکیب ایران: محمدرضا اخباری، روزبه چشمی، محمد دانشگر، حسین کنعانی، وحید حیدریه، علیرضا نقی‌زاده، علی کریمی، مهرداد محمدی(احسان پهلوان)، میلاد محمدی(مهدی ترابی)، ماهان رحمانی(میلاد کمندانی)، ارسلان مطهری

ترکیب‌قطر: موساب خدیر محمد، عبدالکریم حسن، معین دوزنده، یاسر عبدالرحمان، احمد علاءالدین(محمد مونتاری)، علی اسداله، حسن عفیف، تمیم محمد، عصیم مدیبو، الموئز علی(فهد علی)، محمد نعیم

در این دیدار که با قضاوت مهد امیرول ایزوان یعقوب در حال پیگیری است دقیقه 34 احمد علاءالدین موفق شد دروازه اخباری را باز کند تا تیمش را برنده به رختکن بفرستد.

با شروع نیمه‌دوم بازیکنان‌ایران برای جبران به میدان آمدند ولی باز هم این قطری‌ها بودند که به گل رسیدند. پس از دو اشتباه مرگبار خط دفاعی ایران قطری‌ها صاحب کرنر شدند که عبدالکریم حسن کاپیتان این تیم از کمند محمد دانشگر مدافع کند ما عبور کرد و دومین گل قطر و سومین گل خود را در این رقابت‌ها به ثمر رساند.

دقیقه 70 محمدی درون محوطه جریمه قطری‌ها سرنگون شد که داور این دیدار به سود ایران اعلام پنالتی کرد . روزبه چشمی پشت این توپ ایستاد که سنگربان قطری‌ها با یک دست توپ را مهار کرد تا بهترین فرصت شاگردان خاکپور هم از دست برود.

دقیقه 90 علی کریمی موفق شد یکی از گل‌های قطری‌ها را جواب بدهد که این گل هم برای بازگشت تیم ما کافی نبود و قطری‌ها این دیدار را 2 بر یک به سود خود به پایان بردند تا 6 امتیازی شوند و صدرنشین گروه نخست باشند.

تیم ملی امید کشورمان هم با 3 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد و سوریه هم با 3 امتیاز و تفاضل گل کمتر تیم سوم جدول است. چینی‌ها هم بدون امتیاز تیم آخر جدول این گروه است و حذف این تیم قطعی شده است.

با این نتیجه دیدار آخر گروه برای ایران و سوریه بسیار حساس شد چراکه سوری‌ها به مصاف قطری خواهند رفت که صعودش را قطعی کرده و ممکن است با تیم دوم خود مقابل سوریه به میدان بیاید. ایران هم باید به مصاف چین برود و با وجودی که چینی‌ها حذف شدند ولی فوتبال سریعی را به نمایش می‌گذارند و ممکن است مقابل دفاع کند ما خطرساز شوند.

همچنین عبدالکریم حسن زننده گل دوم قطری‌ها در پایان بازی به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

کارلوس کی‌روش، جواد نکونام، مایکل لادروپ و ژاوی هرناندز از چهره‌های سرشناس حاضر در ورزشگاه جاسم بن حمد هستند که از نزدیک به تماشای دیدار ایران و قطر نشسته‌اند.

در بازی نخست گروه A تیم سوریه که مقابل ملی پوشان ایران در نخستین گام شکست خورده بود موفق شد 3 بر یک چین را شکست بدهد تا 3 امتیازی شوند و امیدوار به صعود بمانند. چین هم با این شکست با 2 باخت از دور رقابت‌ها حذف شد تا در سومین دیدار خود که تشریفاتی است مقابل ایران قرار بگیرد.

تیم ملی امید ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر