خبرگزاری کار ایران

راه‌اندازی کشتی زنان در ایران یکی از 10 اتفاق برتر کشتی جهان

اتحادیه جهانی کشتی 10 اتفاق برتر کشتی جهان در سال 2015 را معرفی کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت فارسی اتحادیه جهانی کشتی، فدراسیون جهانی در گزارشی به 10 رویداد برتر کشتی جهان اشاره کرد که راه‌اندازی کشتی زنان توسط فدراسیون کشتی ایران یکی از این 10 رویداد برتر شده است.

 

10 اتفاق برتری که اتحادیه جهانی کشتی از آن‌ها نام برده، به ترتیب زیر هستند:

 

سعدالله یف و اسنایدر، پیشتازان جنبش جوانان در کشتی آزاد

 

کشتی گیران روسیه و آمریکا بخشی از حرکتی بودند جنبش جوانان در کشتی آزاد نام گرفت. کایل اسنایدر 20 ساله از آمریکا قهرمان وزن 97 کیلوگرم جهان شد و عبدالرشید سعدالله یف از روسیه نیز در 19 سالگی برای دومین بار بر سکوی نخست جهان ایستاد.

 

معرفی کمپین "سوپر 8" به جامعه المپیکی

 

یک برنامه هشت هفته ای به نام کمپین "سوپر 8" در روز بین المللی زن در 8 مارس به ثبت رسید که بر طبق آن 8 ورزشکار زن از ورزش کشتی در دو ماه بر روی افزایش حضور زنان در ورزش تمرکز کردند.

 

قهرمانی کشتی زنان ژاپن و ادامه شکست ناپذیری ایچو، یوشیدا و توساکا

 

سه کشتی گیر زن ژاپنی فصل را بدون شکست پشت سر گذاشتند تا تیم زنان ژاپن قهرمان جهان شود. این در حالی بود که یوشیدا برای سیزدهمین بار قهرمان جهان شد، ایچو برای دهمین بار بر سکوی نخست جهان ایستاد و توساکا نیز سومین قهرمانی اش در جهان را جشن گرفت.

 

نناد لالوویچ عضو کمیته بین المللی المپیک شد

 

نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی به عنوان عضو کمیته بین المللی المپیک انتخاب شد. لالوویچ که نقش مهمی در برابری نسلها در جریان المپیک جوانان داشت، به عنوان عضو آژانس جهانی ضد دوپینگ نیز برگزیده شد. لالوویچ اولین عضو از خانواده کشتی است که به عضویت کمیته بین المللی المپیک در می آید.

 

صدرنشینی متوالی الکسانیان در رنکینگ کشتی فرنگی جهان

 

آرتور الکسانیان ارمنستانی تنها کشتی گیر در رشته کلاسیک فرنگی بود که به صورت متوالی صدرنشینی اش در رنکینگ جهانی را ادامه داد و جایگاهش را در صدر وزن 98 کیلوگرم حفظ کرد.

 

راه اندازی کشتی با کمربند زنان در ایران

 

کشتی کمربند زنان برای اولین بار توسط فدراسیون کشتی ایران راه اندازی شد تا حرکتی در جهت حضور زنان ایرانی در ورزش کشتی انجام شود.

 

راه اندازی سیستم مدیریتی ورزشکاران به نام آنتا

 

سیستم مدیریتی آتنا از سوی اتحادیه جهانی کشتی راه اندازی شد تا فدراسیونها بتوانند ورزشکاران خود را آنلاین ثبت نام کنند و ورودیه حضور آنها در مسابقات را قبل از سفر به محل مسابقه پرداخت کنند.

 

انتخاب باروز، ولاسوف و الکسانیان به عنوان المپین های سال کشورهای آمریکا، روسیه و ارمنستان

 

جردن باروز از آمریکا، رومن ولاسوف از روسیه و آرتور الکسانیان از ارمنستان با قهرمانی در مسابقات جهانی 2015 به عنوان برترین ورزشکار مرد المپیکی در کشور خود انتخاب شدند.

 

کشتی، رشته پرطرفدار بازیهای اروپایی

 

کشتی در اولین دوره بازیهای اروپایی که در باکوی آذربایجان برگزار شد از محبوب ترین رشته های ورزشی بود که در جریان مسابقات کشتی، هواداران پرشور برای تشویق قهرمانانشان در سالن حاضر می شدند تا به قهرمانی ملی پوشان خود کمک کنند.

 

برگزاری کلینیک پیشرفته مربی گری کشتی

 

کلینیک پیشرفته مربی گری در ژاپن عرصه جدیدی از آموزش مربیان را به نمایش گذاشت که هدف از برگزاری این کلینیک کمک به مربیان برای آموزش اجرای فنون با امتیاز بالا و آموزش تکنیکهای تمرینی به روز شده به همراه آنالیز کشتی ها، بود.

کد خبر : ۳۳۴۳۳۰