کد خبر: 317507 A

این مهمترین واقعه فوتبال ایران و آسیاست؛

سرمربی تیم پرسپولیس با بیان اینکه دربی مهمترین واقعه فوتبالی در ایران و آسیاست، گفت: می خواهم دوباره برنده دربی باشم.

به گزارش ایلنا، برانکو ایوانکوویچ که در نشست خبری پیش از دیدار با استقلال سخن می گفت، ضمن بیان این مطلب افزود: تعداد خبرنگاران در این جلسه نشان می دهد که چه بازی مهمی در پیش داریم. به نظر من این دیدار مهم ترین واقعه فوتبال در ایران و آسیاست.

وی افزود: خوشحالم که جزیی از این بازی هستیم. شرکت در دربی ایران افتخار بزرگی است. طبیعی است که 3 امتیاز همیشه 3 امتیاز است ولی پیروزی در این بازی‌ها ارزشش بیشتر از 3 امتیاز است چون این مسابقه ای است که در طول سال درباره اش صحبت می‌شود و همه بی صبرانه در انتظارش هستند. من افتخار شرکت در یک دربی را داشته ام که بازی را یک بر صفر بردیم و شادی زیادی را در آن دیدار شاهد بودیم. امسال هم امیدواریم که موفق شویم.

وی ادامه داد: استقلال در جدول اول است و به شکل جالبی مقابل سپاهان پیروز شد اما طبیعی است که این بازی دربی است و فرقی ندارد در کجای جدول باشید. ما تلاش داریم که حتما پیروز شویم. آنچه انتظار داریم این است که یک بازی با کیفیت را ارائه دهیم.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سئوال که چه شناختی از استقلال دارد، عنوان کرد: تمام بازی های استقلال را تماشا کرده ام. فکر می‌کنم هیچ نکته مبهمی از شناخت ما از استقلال وجود نداشته باشد. هیچ چیزی نمی‌تواند ما را غافلگیر کند. بازیکنان مهم ترین حلقه زنجیره بازی هستند و آنها تاثیر گذار هستند.

برانکو در پاسخ به سئوالی درباره وضعیت مهدی طارمی گفت: طارمی در رقابت برای بازی است. اینکه بازی می‌کند یا نه را امروز مشخص می کنیم.

او در پاسخ به این سئوال که فردا جنگ هافبک‌هاست گفت: وسط زمین قلب تیم است. طبیعی است که خیلی از موارد بازی بستگی به کیفیت بازیکنان دارد. طبیعی است که نبرد سختی در وسط زمین از سوی دو تیم ارائه می شود. در آخر هم امیدواریم که ما موفق شویم.

برانکو درباره جوان شدن دو تیم و تاثیرش در دربی فردا اظهار کرد: طبیعی است که تجربه بسیار مهم است. بازیکنان باتجربه بافکرتر بازی می‌کنند و در صحنه‌های بحرانی می‌توانند تصمیم گیری کنند و در نتیجه بازی نقش موثرتری دارند. اما بازیکن جوان یک شوق و کیفیت مضاعف به تیم می‌دهد. طبیعی است که در این بخش هم می‌بینیم چه تیمی بهتر بازی می‌کند. ورزش جوان و مسن نمی‌شناسد و هرکس بهتر باشد می‌برد.

هشتادو یکمین دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس ساعت 15 فردا به قضاوت محسن ترکی در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

برانکو ایوانکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا