کد خبر: 311335 A

کادرفنی تیم ملی کشتی فرنگی:

کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران اعلام کرد که حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی مجاز به شرکت در لیگ های داخلی و خارجی نیستند.

به گزارش ایلنا، کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی با توجه به مفاد بند 14طرح برگزاری رقابت های لیگ باشگاه های کشور اعلام کرد که این سه فرنگی کار (سوریان، نوروزی و رضایی) مجاز به شرکت در این رقابت ها نیستند.

پیش از آن که محمد بنا به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان انتخاب شود حسن بابک مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی اعلام کرده بود که 10 کشتی گیر شامل حمید سوریان، امید نوروزی، قاسم رضایی، سعید عبد ولی، حبیب الله اخلاقی، محسن حاجی پور، بهنام مهدی زاده، مهدی علیاری، رامین طاهری و محمدعلی گرایی فرنگی کارانی هستند که مجاز به حضور در لیگ نیستند.

به نظر می رسد با توجه به این که تیم ملی در رقابت‌های قهرمانی جهان در وزن‌های 59، 66 و 130 کیلوگرم سهمیه المپیک را کسب نکرده، کادر فنی برنامه‌ریزی ویژه ای برای سوریان و نوروزی برای کسب سهمیه المپیک در وزن‌های 59 و 66 کیلوگرم دارد تا این دو بتوانند در شرایط بهتری به خصوص کاهش وزن ، سهمیه المپیک را بگیرند.

البته این موضوع برای وزن 130 کیلوگرم کمی متفاوت است و به دلیل ناآماده بودن بیشتر ملی پوشان این وزن، کادر فنی از حضور فرنگی کاران سنگین وزن برای کسب آمادگی در رقابت های مختلف به نوعی استقبال هم کرده است.

تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران در پیکارهای جهانی سال 2015 لاس وگاس آمریکا در وزن های 98، 85 و 75 کیلوگرم سه سهمیه المپیک گرفت و در وزن های 59، 66 و 130 کیلوگرم باید در مسابقات گزینشی پیش رو شرکت کند.

*برنامه رقابت های باقیمانده که کشتی گیران ایران می‌توانند در آن شرکت کنند، به شرح زیر است:

27 تا 29 اسفند ماه 1394: مسابقات گزینشی آسیایی در شهر آستانه قزاقستان

2 تا 4 اردیبهشت ماه 1395: مسابقات گزینشی اولان باتور مغولستان

16 تا 18 اردیبهشت ماه 1395: مسابقات گزینشی استانبول ترکیه

کشتی فرنگی سوریان، نوروزی و رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا