کد خبر: 311292 A

رقابت‌های ارتش‌های جهان- کره جنوبی؛

با قرعه‌کشی 5 وزن روز نخست بازی ها، حریفان کیانی، اسحاقی، یعقوبی و مردانی مشخص شدند و نمایندگان کشورمان فردا (پنجشنبه) به مصاف حریفان‌شان خواهند رفت.

به گزارش ایلنا، بازی های المپیک نظامیان جهان (سیزم) از تاریخ 8 مهرماه به میزبانی شهر "مونگ یونگ" کره جنوبی آغاز و تا 22 مهرماه ادامه خواهد داشت که مسابقات تکواندو از فردا پنجشنبه (16 مهرماه) به مدت 3 روز پیگیری خواهد شد و تیم تکواندوی نیروهای

مسلح کشورمان در این رقابت‌ها با 12 هوگوپوش به مصاف رقبایش می‌رود.در نخستین روز این مسابقات تکواندوکاران اوزان 54-، 63- و 87+ کیلوگرم مردان و 46-، 53- و 73+ کیلوگرم زنان مبارزات خود را پیگیری خواهند کرد که مهدی اسحاقی، ابوالفضل یعقوبی، سجاد مردانی و ناهید کیانی نمایندگان کشورمان هستند.

پس از مراسم قرعه کشی این مسابقات، حریفان تکواندوکاران کشورمان مشخص شدند که بر این اساس؛ مهدی اسحاقی تکواندوکار وزن 54- کیلوگرم، در نخستین گام باید با نماینده کلمبیا رقابت کند و در صورت پیروزی یکی از تکواندوکاران کویت و یا ویتنام را پیش رو دارد.

نمایندگان آلمان، هند، آذربایجان، روسیه و کره جنوبی دیگر رقبای اسحاقی برای رسیدن به مرحله فینال وزن اول هستند.

در وزن 63- کیلوگرم، ابوالفضل یعقوبی، پس از یکدور استراحت، باید با برنده مبارزه کره جنوبی و قزاقستان رقابت کند. پیروز پیکارهای گابن، کویت و بوسنی و هرزگوین نیز دیگر حریفان یعقوبی برای رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی وزن سوم خواهند بود.

در سنگین وزنان نیز، سجاد مردانی، در دور اول با قرعه استراحت رو به رو است. نماینده وزن 87+ کیلوگرم کشورمان در نخستین مبارزه در شیاپ چانگ کره جنوبی باید با برنده دیدار روسیه و برزیل رقابت کند و سپس منتظر پیروز نبرد نمایندگان کشورهای ایتالیا، گابن، کره جنوبی و هند باشد.

در گروه زنان نیز، ایران یک نماینده را در روز اول بازی ها‌ دارد. ناهید کیانی که در وزن 46- کیلوگرم رقابت می‌کند و اولین سابقه حضورش در رده سنی بزرگسالان را تجربه می‌کند باید با نماینده کانادا مبارزه کند و سپس به مصاف برنده چین و مغولستان برود.

هدایت تیم ملی مردان کشورمان برعهده محمدرضا زوار است و ندا زارع هدایت تیم ملی زنان کشورمان را برعهده دارد.

این دوره از رقابت ها از ساعت 10 صبح به وقت محلی با مبارزات مرحله مقدماتی آغاز می شود و تا ساعت 12:10 ادامه خواهد داشت. تکواندوکاران پس از دو ساعت استراحت، مرحله یک چهارم نهایی و نیمه‌نهایی مبارزات‌شان را از ساعت 14 الی 17 پیگیری می‌کنند و سپس فینال این مسابقات از ساعت 17 الی 18 برگزار خواهد شد.

پیکارهای تکواندو در این دوره از بازی ها، به صورت رپه شارژ انجام می‌شود.

مسابقات تکواندو در بازی های المپیک ارتش‌های جهان، G2 است و به دارندگان مدال طلا 20 امتیاز، نقره 12 امتیاز و برنز 7.2 امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ المپیک، برای کسب سهمیه المپیک ریو 2016 تعلق خواهد گرفت.

تکواندو نظامیان جهان
نرم افزار موبایل ایلنا