کد خبر: 298941 A

به مناسبت هفته دولت صورت گرفت؛

ایلنا: 170 کوهنورد کارگر از 30 استان کشور با حضور در استان اردبیل، قله 4811 متری سبلان را فتح کردند

به گزارش ایلنا، به منظور تعمیم و گسترش ورزش‌همگانی و سلامت و صیانت از نیروی‌کار، صعود سراسری کوهنوردان کارگر کشور به قله‌سبلان به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و به میزبانی استان اردبیل برگزار شد.

در این صعود دو روزه 170 کوهنورد کارگر از 30 استان کشور با حضور در استان اردبیل، قله 4811 متری سبلان را فتح کردند.

این صعود زیر نظر انجمن کوهنوردی فدراسیون ورزش‌کارگری، هیأت ورزش کارگری استان و با همکاری مسئولان استانی و حمایت مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.

احد پورایرانی، رئیس هیأت ورزش‌کارگری استان اردبیل در این‌باره گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب در این فصل سال و با توجه به سوابق این هیأت در برگزاری صعودهای تابستانه، درخواست میزبانی این صعود از طرف انجمن کوهنوردی فدراسیون مورد قبول واقع شد و در ابتدا پیش‌بینی ما این بود که برای این صعود تقریباً 70 تا 80 کوهنورد داوطلب شوند.

اما در نهایت این صعود با استقبال بسیار زیاد کارگران مواجه شد به نحوی که بنا به گفته افلاکی رئیس انجمن کوهنودی و سرپرست این صعود، 170 کوهنورد این قله را فتح کردند.

سبلان(ساوالانبه زبان ترکی)، از کوه‌های مرتفع ایران است که در شمال غرب کشور و در بین استان اردبیل و آذربایجان شرقی قرار دارد. سبلان سومین قله بلند ایران(پس از دماوند و علم‌کوه) و یک کوه آتشفشانی غیرفعال است. ارتفاع قله این کوه ۴۸۱۱ متر است و در بالای قله آن دریاچه کوچکی قرار دارد. سبلان به خاطر آبگرم‌های طبیعی دامنه کوه، طبیعت تابستانی زیبا و پیست اسکی آلوارس مورد توجه گردشگران است.

کوهنوردی کارگران کوهنوردان کارگر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا