کد خبر: 298428 A

غرور جایی در تیم ما ندارد؛

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: هیچ‌گاه از کسب مدال خسته نمی‌شویم و همواره تشنه پیروزی هستیم.

بیژن مقانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب درباره رقابت‌های تکواندوی جایزه بزرگ‌ مسکو اظهار داشت: در گرندپریکس مسکو تکواندوکار متوسط پیدا نمی‌شود و هر ورزشکار برای ایستادن روی سکو باید فوق‌العاده مبارزه کند.

سرمربی تیم ملی تکواندو افزود: خیلی از بازی‌ها برنده با امتیاز طلایی مشخص شد. این موضوع ثابت می‌کند چقدر بازی‌های این دوره از مسابقات نزدیک به هم بوده است.

وی درباره عملکرد تیم خود اعلام کرد: نسبت به زمانی که در اختیار داشتیم عملکرد ما رضایت‌بخش بود. کسب یک مدال طلا و یک برنز از تیم 4 نفره نتیجه نسبتا خوب و قابل‌دفاعی است.

مقانلو در ادامه درباره کسب سهمیه المپیک گفت: آخرین خبری که دارم این است نفراتی که حد نصاب لازم برای ورود به المپیک را بدست می‌آورند هم باید در تمام تورنمنت‌ها شرکت کنند تا جایگاه خود را در رنکینگ‌جهانی حفظ کنند.

بهترین مربی قهرمانی جهان در پاسخ به این سئوال که علت موفقیت‌های پی در پی فرزان عاشورزاده را چه چیزی می‌داند، گفت: خودباوری بزرگترین امتیاز فرزان است.البته ناگفته نماند این تکواندوکار جوان ظرفیت بالایی دارد و همیشه در جستجوی موفقیت است.

وی ضمن ابراز رضایت از عملکرد ابوالفضل یعقوبی افزود: باور کنید بچه‌های ما بسیار زیبا و چشم‌نواز مبارزه می‌کنند و غفلت در برخی رقابت‌ها باعث شکست خوردن‌ آنها می‌شود. به طور مثال در همین رقابت‌ها اگر کمی دقت می‌کردیم الان شرایط بهتری داشتیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو افزود: بچه‌های تیم ما بسیار وظیفه‌گرا هستند و پس از کسب هر مدال به سرعت آن را فراموش کرده و به فکر مسابقات پیش‌رو هستند. وقتی بازیکن تفکر حرفه‌ای داشته باشد کار کردن با او راحت‌تر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه غرور جایی در تیم او ندارد، گفت: هنوز کاری انجام نداده‌ایم که مغرور شویم. باید به همین روند خوب را ادامه دهیم تا به اهداف بزرگی که داریم جامه عمل بپوشانیم.

مقانلو درباره برنامه‌های پیش روی تیم ملی عنوان کرد: تورنمنت اندونزی را از دست دادیم اما باید آماده حضور در گرندپریکس دوم در ترکیه شویم.

وی درباره وضعیت مصدومان تیم ملی گفت: سجاد مردانی و مهدی خدابخشی آماده هستند و به حضور بهنام اسبقی در گرندپریکس دوم بسیار امیدواریم.

تکواندو بیژن مقانلو
نرم افزار موبایل ایلنا