کد خبر: 293432 A

والیبال قهرمانی مردان آسیا؛

ایلنا: کویتی‌ها در حالی دهمین حضور خود را در مسابقات والیبال قهرمانی آسیا تجربه می‌کنند که در نخستین دیدار باید به مصاف ایران میزبان رقابت‌ها بروند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از نهم مردادماه در تهران آغاز و به مدت 9 روز پیگیری خواهد شد.

در این رقابت ها 16 کشور شرکت دارند که تیم ملی ب والیبال ایران با تیم های قزاقستان، کویت و چین‌تایپه در گروه A دور مقدماتی رقابت خواهد کرد.

شاگردان پیمان اکبری سرمربی تیم ملی ب والیبال‌ایران از ساعت ۱۹ روز جمعه نهم مردادماه در نخستین مسابقه خود برابر کویت در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران صف‌آرایی خواهند کرد.

تیم ملی والیبال مردان کویت در سال ۱۹۷۹ نخستین حضور خود در مسابقات قهرمانی آسیا را تجربه کرد که چین قهرمان آن دوره شد.

کویت امسال برای دهمین بار در مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا شرکت می‌‌کند که بهترین عنوان کسب شده این تیم در این رقابت‌ها مقام چهارمی سال ۱۹۸۷ است. در سال ۱۹۸۷ مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا به میزبانی کویت برگزار شد.

رتبه پنجمی سال۱۹۸۹، دو جایگاه هفتمی سال‌های ۱۹۷۹ و ۱۹۸۳، رتبه سیزدهمی(۱۹۹۵)، دو جایگاه چهاردهمی(۱۹۹۳ و ۱۹۹۹) و دو عنوان هفدهمی(۲۰۰۷ و ۲۰۱۳) از دیگر نتایج عملکرد تیم‌ملی والیبال کویت در مسابقات قهرمانی آسیا است.

رتبه‌های کسب شده تیم ملی والیبال کویت در قهرمانی آسیا تقریبا روند نزولی دارد و این تیم سال ۲۰۱۳ که تیم ایران دومین قهرمانی خود را تجربه کرد، به رتبه هفدهمی رضایت داد.

تیم ملی والیبال ب ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر