کد خبر: 293401 A

فرصت 2 ماهه برای همکاری 2 جانبه؛

رئیس فدراسیون‌فوتبال درباره با توافق فدراسیون با صدا وسیما گفت: قطعا با همکاری دو جانبه می‌توان مشکل حق پخش را رفع کرد.

به گزارش ایلنا، علی کفاشیان درباره توافق با صداوسیما گفت: بعد از چندین ماه سرگردانی درباره عدم پرداخت حق‌پخش تلویزیونی و در راستای حرفه‌ای شدن فوتبال باشگاهی، لازم بود یک سیستم منسجم جدید را جایگزین پرداخت حق پخش قبلی از صدا و سیما کنیم.

وی افزود: طی مذاکرات مختلفی که صورت گرفت، تفاهم نامه‌ای بین فدراسیون فوتبال و سازمان صدا و سیما به امضا رسید که با درک شرایط مالی و طبق قانون صدا و سیما برای پرداخت حق پخش و مسابقات فوتبالی و همچنین تامین منابع مالی فوتبال کشور اعم از تیم های ملی و تیم های فوتبال پایه همراه بود. این تفاهم نامه در راستای پیدایش فناوری نوین رسانه‌ملی، تلویزیون تعاملی آی پی تی وی  به امضا رسید که بر اساس آن نمایندگان صداوسیما و همکاری سازمان‌لیگ، موظف‌اند حداکثر ظرف 2 ماه آینده، برنامه‌ریزی‌های نهایی را انجام داده و برای همکاری‌های مرتبط با فدراسیون‌فوتبال، ساز و کار اجرایی آن را مشخص و ارائه کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه بیان کرد: بر همین اساس طبق این تفاهم‌نامه، سهمی برای فوتبال و باشگاه‌های کشور و سهمی برای صدا و سیما منظور می‌شود که می‌تواند درآمدها را با انگیزه و رشد فوتبال توسعه دهد که از مزایای اصلی آن برای باشگاه‌های کشور این است که  از طریق حق‌پخش تلویزیونی به حق‌شان می‌رسند.

کفاشیان در پایان به سایت‌رسمی فدراسیون گفت: از صدا و سیما به خاطر اینکه شرایطی را فراهم کرد تا  تفاهم‌نامه منعقد شود، تشکر می‌کنم. بدون‌شک اگر روزی فوتبال کشور بخواهد حق‌پخش واقعی که حقش است، دریافت کند، می‌بایست فدراسیون‌فوتبال و سازمان صدا و سیما به همکاری تعاملی و دو جانبه خود ادامه دهند و دور شدن  و یا برخورد با یکدیگر به هیچ عنوان راهکار مناسبی نخواهد بود.

علی کفاشیان حق‌پخش تلویزیونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر