کد خبر: 289959 A

مسابقات دانشجویان جهان – کره جنوبی

تکواندوکار وزن 87- کیلوگرم مردان کشورمان با کسب 4 پیروزی ارزشمند برابر رقبا، به مدال طلای رقابت‌های دانشجویان جهان دست یافت.

به گزارش ایلنا به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، در ادامه ششمین روز از رقابت های تکواندوکاران در بیست و هشتمین دوره مسابقات دانشجویان جهان که به میزبانی "گوانگجو" کره جنوبی در حال برگزاری است؛ امید عمیدی تکواندوکار کشورمان، با پیروزی برابر نمایندگان ساحل عاج، مکزیک، ترکیه و کره جنوبی بر سکوی قهرمانی ایستاد.

تکواندوکار وزن 87- کیلوگرم کشورمان برای کسب مدال طلای این دوره از مسابقات، ابتدا "سیدو جیبانه" از ساحل عاج را 5 بر2 برد، سپس "هرناندز ویلالون" از مکزیک را با نتیجه 24 بر 3 و در پایان راند دوم شکست داد و در ادامه با غلبه بر "انسار یوگاز" از ترکیه (14-2) راهی فینال شد.

عمیدی در مرحله پایانی نیز پس از تساوی 3 بر 3 برابر "این کیودان" از کره جنوبی در راند طلایی برنده از شیاپ چانگ خارج شد و مدال طلا را به گردن آویخت.

تکواندوکار وزن هفتم کشورمان با این مدال ارزشمند 20 امتیاز به اندوخته های خود در رنکینگ المپیکی سنگین وزنان اضافه کرد.

امروز تکواندوکاران اوزان 63- و 87- کیلوگرم مردان و 53- و 73- کیلوگرم زنان بر روی شیاپ چانگ رفتند.

تیم ملی تکواندوی کشورمان پیش از این در بخش کیوروگی (مبارزه) توسط هادی پور، رجبی، خسروفر و خدابنده به 4 مدال طلا و 2 برنز توسط امیری و عسکری بدست آورده بود. امروز نیز امید عمیدی پنجمین طلای تکواندوکاران را دشت کرد.

همچنین در بخش پومسه یک مدال نقره (مهدی جمالی) و یک مدال برنز تیمی زنان (مرجان سلحشوری، فاطمه قاسمی و بهاره قادریان) را بدست آورده بود.

تکواندو امید عمیدی تکواندوی دانشجویان جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر