کد خبر: 289925 A

اصغری خبر داد:

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی گفت: واگذاری اماکن ورزشی استان امسال نسبت به سال‌گذشته 50 درصد رشد داشته است.

به گزارش ایلنا، غلامحسین اصغری با اعلام این خبر افزود: رشد 50 درصدی واگذاری اماکن ورزشی امسال درحالی اتفاق افتاده که در واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوص ما 100 درصد رشد داشتیم.

وی عنوان کرد: کمیسیون ماده 88 نسبت به سال‌گذشته تغیراتی داشت و با تشکیل کارگروه تخصصی و تشخیص معاونت ورزشی و تایید کارگروه اجازه واگذاری اماکن ورزشی به هیئت‌ها به ما داده شده همچنین واگذاری اماکنی را که اصلا درآمدزایی ندارد و در مناطق محروم و کم برخوردار واقع شده‌اند از طریق هیئت امنا به شورا‌های اسلامی و شهرستان‌ها انجام خواهد شد.

اصغری با اشاره به اینکه برخی از موانع سبب شد تا سال گذشته شرایط واگذاری برخی اماکن ورزشی فراهم نشود، گفت: امسال در کمیسون ماده 88 برخی از موانع برای واگذاری اماکن ورزشی برطرف شد تا بتوانیم بخش خصوصی را به طور ویژه در این امر درگیر کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نگاه اداره کل توجه به مشارکت بخش خصوصی در ورزش است، افزود: حدود 50 مکان ورزشی امسال واگذار شد که مشارکت بخش خصوصی و واگذاری به این بخش بیانگر توجه اداره کل به بهش خصوصی است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی در خصوص فرآیند ساخت پروژه سالن 6 هزار نفری ثامن‌الائمه اظهار کرد: سالن 6 هزار نفری ثامن پروژه‌ای ملی است که دستگاه مجری‌ پروژه شرکت توسعه و حفظ نگهداری وزارت است.

وی با بیان اینکه مشهد از لحاظ سرانه‌ورزشی نسبت به جمعیت محروم است، ادامه داد: در سفر اخیر وزیر ورزش و جوانان به مشهد و بازدید از سالن 6 هزار نفری ثامن و استخر سرپوشیده مشهد از سوی وزیر دستور داده شد که در پیگیری ساخت این دو مجموعه تسریع صورت گیرد.

اصغری تصریح کرد: استاندار خراسان رضوی برای تکیمل این دو پروژه قول همکاری داده‌اند و در صورت جذب اعتبار مورد نظر از سوی وزارت استان کمک اعتباری لازم را برای تکمیل پروژه انجام خواهد داد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان برای افزایش درآمد استان‌ها برنامه‌ریزی کرده، گفت: اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی نسبت به واگذاری اماکن به جهت رسیدن به درآمد پیش‌بینی شده برنامه‌ریزی کرده که در عمل ما شهد تحقق این هدف هستیم و آمار ما در این زمینه نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است.

اماکن ورزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر