کد خبر: 289825 A

مرحله نهایی سطح 2 لیگ جهانی والیبال؛

تیم ملی والیبال فرانسه در دیدار نهایی سطح 2 لیگ جهانی موفق به شکست بلغارستان شد تا با 14 پیروزی متوالی عنوان قهرمان این رقابت ها را بدست آورد.

به گزارش ایلنا، آخرین دیدار مرحله نهایی سطح 2 لیگ جهانی والیبال شنبه شب در بلغارستان برگزار شد و تیم ملی والیبال فرانسه 3 بر صفر میزبان خود بلغارستان را از پیش رو برداشت و قهرمان این رقابت ها شد.

ملی پوشان فرانسوی در 3 ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 16، 25 بر 20 و 25 بر 21 به پیروزی رسیدند تا بعد از 14 پیروزی متوالی قهرمان این رقابت ها شده باشند و به عنوان تیم ششم مرحله نهایی سطح یک راهی برزیل شوند.

در دیگر مسابقه این مرحله آرژانتین 3 بر 2 بلژیک را شکست داد و عنوان سومی را به دست آورد.

تیم ملی والیبال آرژانتین در ست های دوم و چهارم با امتیازهای 25 بر 20 و 25 بر 18 مغلوب حریف شد اما در ست های اول، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 18، 25 بر 21 و 15 بر 11 برابر بلژیک به پیروزی رسید و تا مدال برنز سطح 2 لیگ جهانی را از آن خود کند.

مرحله نهایی سطح یک لیگ جهانی والیبال از 24 تا 28 تیرماه (15 تا 19 July) به میزبانی برزیل برگزار می شود.

از گروه A دور مقدماتی سطح یک سه تیم برزیل، ایتالیا و صربستان به مرحله نهایی صعود کردند که با تیم های آمریکا، لهستان از گروه B سطح یک لیگ جهانی و فرانسه به عنوان قهرمان سطح 2 لیگ جهانی، شش تیم مرحله نهایی این رقابت ها را تشکیل می دهند.

شش تیم مرحله نهایی ابتدا در دو گروه به مصاف هم می روند که تیم میزبان (برزیل)، تیم اول گروه دوم (آمریکا) و (فرانسه) قهرمان سطح 2 لیگ جهانی در گروه I مرحله نهایی لیگ جهانی با هم مسابقه خواهند داد.

همچنین تیم اول گروه نخست (صربستان)، تیم دوم گروه دوم (لهستان) و تیم دوم گروه نخست مرحله مقدماتی (ایتالیا) در گروه J مرحله نهایی با هم رقابت خواهند کرد.

والیبال لیگ جهانی قهرمانی فرانسه در لیگ 2
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر