کد خبر: 284554 A

نتیجه جلسه مشحون با روسای کمیته‌ها

ایلنا: دبیر فدراسیون بسکتبال از مذاکره این فدراسیون با 6 گزینه خارجی و یک گزینه داخلی برای هدایت تیم ملی بزرگسالان خبر داد.

علی توفیق در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: امروز جلسه‌ای با حضور محمود  مشحون، رئیس فدراسیون بسکتبال و روسای دیگر کمیته‌های منتصب به این فدراسیون در فدراسیون بسکتبال برگزار شد که نتیجه آن تایید کارنامه حرفه‌ای 6 مربی خارجی برای تصدی مربیگری تیم ملی بود.

توفیق ادامه داد: پیش از این رزومه 11 مربی خارجی در کمیته فنی فدراسیون بررسی شده بود که در نهایت 6 گزینه برای مذاکره تایید شدند. از همین امروز مذاکره با گزینه‌های خارجی را آغاز می‌کنیم و در صورت اینکه با آنها به توافق نرسیم از مربی داخلی  استفاده خواهیم کرد.

دبیر فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این پرسش که این مربیان خارجی از چه کشورهای هستند توضیح داد: آنها از کشورهایی مانند ایتالیا، صربستان، اسپانیا و آلمان هستند البته ما تا زمانی که با آنها به توافق کامل نرسیم نام‌شان را فاش نمی‌کنیم.

توفیق درباره اینکه چنانچه مربی خارجی برای تیم ملی بسکتبال انتخاب شود آیا از مربیان وطنی هم در کادر فنی تیم استفاده می‌کنید، گفت: فدراسیون هیچ دخالتی در کار مربیان خارجی نمی‌کند و آنها حق دارند خودشان دستیاران و دیگر اعضای کادر فنی را تعیین کنند.

به این ترتیب فدراسیون بسکتبال از آنجا که مدت‌هاست نام مهران شاهین‌طبع برای حضور روی نیمکت تیم ملی به عنوان گزینه داخلی مطرح شده چنانچه با مربیان خارجی به توافق نهایی نرسد از مربی فعلی  تیم بسکتبال دانشگاه آزاد برای هدایت ملی‌پوشان بزرگسال استفاده خواهد کرد.

مهران شاهین‌طبع مشحون علی توفیق محمود مشحون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر