کد خبر: 282406 A

وزارت ورزش در هر موضوعی ورود نکند؛

نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از اظهارات اخیر معاون وزارت ورزش در مورد واگذاری سرخابی‌ها، این اقدامات را قابل تذکر دانست.

به گزارش ایلنا، سید مهدی هاشمی ضمن انتقاد از صحبت‌های نصرالله سجادی مبنی بر تغییرات در هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: از متولیان وزارت ورزش انتظار می رود که با اظهارات خود باعث بروز تنش و حاشیه بیشتر در امور واگذاری دو باشگاه پایتخت نشین نشوند و کاری کنند که این موج بوجود آمده فروکش کند. متاسفانه در روزهای اخیر باز شاهد برخی اظهارنظرها از سوی مسئولان ورزشی کشور بودیم که به واقع نتیجه ای جز افزایش مشکلات این دو باشگاه نداشت.

این نماینده با تاکید براین موضوع که عملکرد کنونی وزارت ورزش قابل تذکر است، گفت: اتفاقات ماه های اخیر به خودی خود بر بدنه این دو باشگاه پر طرفدار فوتبال کشور ضربه زده است و وزارت ورزش باید با اقداماتی منطقی و سازنده، فضای حاکم را تلطیف و عاری از تنش می کرد، اما آنچه امروز شاهد آن هستیم، عملکردی کاملا معکوس و سئوال برانگیز از سوی مسئولان ورزشی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: تنها دستاورد اظهارات اخیر مسئولان وزارت ورزش نه تنها درمانگر بحران های اخیر سرخابی های تهران نیست، بلکه باعث می شود تا بسیاری از نواقص و کاستی‌های موجود نیز در سایه این اتفاقات پنهان بماند. مطمئنا در این بین هر مسئولی که مقصر باشد قصور و کم کاری خود را بر گردن افراد دیگر انداخته و به واقع در این آشفته بازار به مشکلات این دو باشگاه دامن می زند.

هاشمی با مخالفت شدید با تغییر اعضای هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در این مقطع حساس و پرتنش گفت: اظهارات معاون وزارت ورزش در خصوص تغییر هیات مدیره این دو باشگاه در شرایطی که این دو تیم هنوز در اوج بحران و بلاتکلیفی هستند جای تعجب و تامل دارد. چطور می توان در آستانه فصل آتی فوتبال چنین ضربه ای به این دو باشگاه زد. تمامی اهالی ورزش بر این موضوع واقفند که روند انتخاب سرمربی و یارگیری این دو تیم هنوز با اما و اگر روبروست و زمان به ضرر سرخابی ها در حال سپری شدن است. با این وجود چه عاملی باعث اظهار نظر معاون وزیر ورزش در این خصوص شده، نکته مبهمی است که مطمئنا فقط خود متولیان ورزش از دلیل و انگیزه آن با خبر هستند.

نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از ورود وزارت ورزش به هر بحث و مساله‌ای که شایسته این وزارتخانه نیست، گفت: متاسفانه از بدو آغاز به کار وزارت ورزش از ابتدای دولت یازدهم همواره شاهد این مساله بودیم که متولیان آن در هر موضوعی ورود و اظهار نظر می کردند. به عنوان مثال از انتخاب سرمربی تیم والیبال و رفت و آمدهای مربیان قبلی و فعلی گرفته تا اختلافات عجیب و غریب با کی‌روش در تیم ملی فوتبال از جمله مسایلی است که نباید از سوی وزارت ورزش بصورت مستقیم پیگیری می شد. برخی اظهارات متولیان ورزش به واقع به مصلحت نیست و نباید از طریق یک وزارتخانه مطرح شود.

هاشمی در خاتمه با اشاره به اجتناب از تصمیمات مقطعی و کوتاه مدت از سوی وزارت ورزش گفت: وزارت ورزش باید با آرام کردن فضای پرالتهاب کنونی به برنامه ریزی جامع و مدون بپردازد تا هواداران این دو تیم محبوب و قدیمی با احساس آرامش بیشتری به آینده سرخابی‌های پایتخت امیدوار باشند.

مهدی هاشمی نایب رئیس فراکسیون ورزش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر