کد خبر: 282243 A

یک یا دو سهمیه المپیک می‌گیریم؛

پیشکسوت جودوی کشورمان معتقد است با توجه به موجودی حال حاضر جودوی ایران یک یا دو سهمیه المپیک کسب می‌کنیم.

محمد کیهان در گفت گو با خبرنگار ایلنا،ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به تغییراتی که در قوانین جودو بوجود آمده، کمی زمان نیاز است که جودو ایران به شرایط آرمانی برسد.در حال حاضر موجودی ما همین است و باید واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم و توقعات را بالا نبریم.

وی در مورد عملکرد سعید مولایی در مسابقات بین المللی بلاروس اظهار داشت: درست است که مولایی عملکرد خوبی داشت اما باید در این رقابت ها قهرمان میشد.سعید کمی به خودباوری احتیاج دارد و باید جودوی کلاسیک را یاد بگیرد تا بتواند با اعتماد به نفس بیشتری در مسابقات حاضر شود. در حال حاضر او امید اصلی تیم ما برای بازی های المپیک 2016 است.

کیهان همچنین در خصوص قاسمی نژاد افزود: تغییر وزن امیر روی عملکردش تاثیر منفی گذاشته و او نتوانسته در وزن جدیدش عملکرد قابل دفاعی داشته باشد. فکر می‌کنم زمانش رسیده که بجای قاسمی نژاد از یک جودوکار جوان‌تر استفاده کنیم.

این کارشناس جودو ضمن بیان این مطلب که باید برنامه های آموزشی بیشتری برای جودوکاران در نظر بگیریم، گفت:جودو در دنیا به سرعت در حال پیشرفت است و تنها راه رسیدن ایران به این کشورها داشتن برنامه های آموزشی جودو است. از همین امروز باید به فکر یک جایگزین خوب و جوان برای قاسمی نژاد باشیم تا بتوانیم در آینده نزدیک یک پدیده در وزن 90- کیلوگرم داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سئوال که چند سهمیه المپیک کسب می‌کنیم،گفت: دیوار المپیک آنقدر کوتاه نیست که ما بتوانیم 6 سهمیه بگیریم. اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید روی یک یا دو سهمیه المپیک برنامه ریزی کنیم.

کیهان همچنین ادامه داد: نباید در این شرایط سرمربی تیم ملی را تنها بگذاریم و تمام کاسه کوزه ها را سر او بشکنیم. الان باید به نیمه پر لیوان نگاه کنیم و به زارعیان کمک کنیم تا بتواند نسل جدیدی برای جودو ایران بسازد.البته تحقق این امر نیاز به زمان دارد و نمی‌توان در کوتاه مدت از این تیم انتظار معجزه داشت.

وی با اشاره به اینکه توجه به تیم های نوجوانان و جوانان در این شرایط بسیار مهم است اظهار داشت:با برنامه های خوبی که مسئولان جودو کشور برای تیم های پایه در نظر گرفته‌اند، می‌توانیم به آینده جودو ایران امیدوارم باشیم و فقط به زمان نیاز داریم تا بتوانیم جودو را از نو بسازیم.

کیهان در پایان بیان داشت: این خوب نیست که وقتی یک ملی پوش در دو، سه تورنمنت پیاپی نتیجه نمی‌گیرد به حضورش در تیم ملی اصرار داشته باشیم. ما باید به نفرات جوان‌تر اعتماد کنیم و به فکر آینده جودوی ایران باشیم.

المپیک ایران تیم ملی جودو وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر