کد خبر: 281899 A

دوومیدانی قهرمانی آسیا – چین؛

روز خوب نمایندگان کشورمان در رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا با کسب دومین مدال برنز و صعود یک نماینده کشورمان به دیدار فینال به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، چهارمین روز از بیست و یکمین دوره رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا، با کسب دومین مدال برنز توسط محمود صمیمی و فینالیست شدن رضا قاسمی در 200 متر به پایان رسید.  

محمود صمیمی تنها نماینده پرتاب دیسک کشورمان عصر امروز (شنبه) با پرتابی به میزان 59 متر و 78 سانتیمتر گردن آویز برنز این ماده را به خود اختصاص داد تا دومین مدال را برای کشورمان به ارمغان آورد.

در این ماده گودای هندی با پرتابی به میزان 62 مترو سه سانتیمتر قهرمان شد و پرتابگر کویتی با 61 متر و 57سانتیمتر به نایب قهرمانی رسید.

در دوی 200 متر مردان نیز دو نماینده کشورمان رضا قاسمی و سجاد هاشمی آهنگری بعد از گذر از مرحله مقدماتی امروز بعد از ظهر در مرحله نیمه نهایی دویدند. قاسمی با ثبت زمان 20 ثانیه و 90 صدم ثانیه در گروه خود به مقام نخست رسید و فینالیست شد و سجاد هاشمی با زمان 20 ثانیه و 96 صدم ثانیه با قرار گرفتن در جایگاه سوم گروه خود از رسیدن به فینال باز ماند. در این ماده تاکنون دوندگان قطر و عربستان صعودی به عنوان صدرنشینان به فینال صعود کرده اند.

فینال دوی 200 متر عصر فردا و در آخرین روز این رقابت ها برگزار خواهد شد.

حسین کیهانی رکورددار ماده سه هزار متر مسابقات باشگاه های کشور نیز، امروز در ماده سه هزار متر با مانع با ثبت زمان 8:48:48 از با 6 صدم ثانیه اختلاف، به سکوی آسیا نرسید و چهارم شد. در این ماده دوندگان بحرینی، قطری و بحرینی به ترتیب جایگاه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. کیهانی آخرین نماینده کشورمان در روز چهارم این مسابقات بود.

از صبح فردا (یکشنبه) و در جریان آخرین روز از بیست و یکمین دوره رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا، کیوان قنبر زاده رکورددار پرش ارتفاع کشورمان (2 متر و 26 سانیمتر) به رقابت با بزرگان آسیا از جمله پرنده قطری خواهد رفت.

عصر فردا همچنین دوندگان سرعتی ایران مریم طوسی و رضا قاسمی در فینال ماده 200 متر به میدان خواهند رفت. در این ماده هردو دونده نماینده کشورمان رقابت سختی پیش رو دارند. در 200 متر زنان دوندگانی از قزاقستان، هند و چین رقبای جدی مریم طوسی هستند که گذر از آنها کار ساده ای نیست و تا کنون با بهترین زمان ها صدر نشین استارت لیست این مسابقات هستند. در بخش مردان نیز دوندگانی از قطر قزاقستان، هند و ژاپن رقیبان سرسخت رضا قاسمی هستند.

بیست و یکمین دوره رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا از روز 13 خرداد ماه در ووهان چین آغاز شده و تا فردا (17خرداد ماه ) ادامه خواهد داشت. 

چین دوومیدانی رقابت های قهرمانی آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر