کد خبر: 281813 A

مسابقات جهانی ساواته – فرانسه؛

در نهمین دوره رقابت‌های جهانی ساواته که به میزبانی شهر لاروشه فرانسه برگزار شد برای اولین‌بار یک نماینده کشورمان به فینال راه یافت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون انجمن‌های ورزشی، حمیدرضا حصارکی رئیس انجمن ساواته در این‌باره گفت: در رقابت‌های جهانی ساواته و در بخش استایل کامبت(غیرکنترلی) که با حضور نمایندگان 30 کشور جهانی برگزار شد در وزن 80- کیلوگرم علیرضا جدیدی پس از آن‌که در دور نخست در رقابتی نزدیک با نتیجه 7 بر 6 مغلوب نماینده میزبان شد، در ادامه مقابل ساواته‌کاری از چین به برتری رسید و به دیدار نهایی راه یافت تا برای اولین‌بار یک نماینده کشورمان به فینال رسیده باشد.

وی افزود: طبق زمان‌بندی اعلام شده و قوانین جهانی ساواته فینال مسابقات استایل کامبت 2 ماه پس از رقابت‌های مرحله نخست برگزار می‌شود و بدین ترتیب علیرضا جدیدی 2 ماه بعد در فینال وزن 80-کیلوگرم به مصاف نماینده فرانسه می‌رود.

حصارکی اظهار داشت: در سایر اوزان حمزه مرادیان در وزن 65-کیلوگرم مقابل نمایندگان کرواسی و روسیه مغلوب شد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت، همچنین مسعود عسگری در وزن 75-کیلوگرم با وجود برتری مقابل حریفی از اسپانیا اما با شکست از نماینده فرانسه حذف شد.

تیم ملی ساواته کشورمان با 3 شرکت کننده در این رقابت‌ها شرکت کرد و بامداد دوشنبه وارد تهران می‌شود.

رقابت‌های جهانی ساواته علیرضا جدیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر