کد خبر: 281269 A

خداحافظی شادی زود است؛

ایلنا: دبیر فدراسیون قایقرانی گفت: شادی برای ما بسیار عزیز است و ما در هر حوزه‌ای که بخواهد فعالیت کند، از او استقبال می‌کنیم و فرقی نمی‌کند بخواهد مربیگری کند یا مسابقه بدهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با حضور وحید مرادی رئیس‌سابق فدراسیون‌ شنا،شیرجه و واترپلو در فدراسیون‌قایقرانی و پست دبیری این فدراسیون شاهد اتفاقات خوبی در این  رشته آبی کشور بوده‌ایم.

مرادی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایلنا، درباره همکاری‌اش با فدراسیون قایقرانی گفت: همانطور که می‌دانید قریب به یک سال است بنده به عنوان دبیر فدراسیون در خدمت خانواده بزرگ و فهیم قایقرانی هستم و افتخار این را دارم تا در خدمت ناخدا امینی ریاست این فدراسیون که فردی بسیار وارسته و کاربلد هستند، باشم.

قایقرانی زیرمجموعه شنا بود
وی درباره حضور در فدراسیون قایقرانی گفت: در مورد حضورم در این فدراسیون باید بگویم من از سال‌های دور با قایقرانی عجین بودم و سابقه اندکی از فعالیت در این رشته را داشتم. ضمن اینکه بعد از انقلاب هنوز فدراسیون قایقرانی تاسیس نشده بود و به عنوان یکی از رشته های ورزش‌های آبی در دل فدراسیون ورزش های آبی فعالیت می‌کرد اما با بزرگ شدن این رشته و افزایش فعالیت آن خود تبدیل به یک فدراسیون شد که به حق هم همین بود و انصاف هم ایجاب می‌کرد که این رشته دارای یک فدراسیون مستقل شود. در طول این سال‌ها هم مسئولان مختلفی نظیر استاد قلم‌سیاه، آقای‌تیمسار مرادیان، امیر مجدآرا، دنیامالی و خسرو ابراهیمی زحمات زیادی را در این فدراسیون کشیدند و بعد از آن نفراتی دیگر هم مثل اسبقیان و گواری در این فدراسیون و برای اعتلای این رشته فعالیت کردند و حالا بنده افتخار دارم در خدمت ناخدا امینی و این فدراسیون باشم.

کرسی نایب رئیسی آسیا را گرفتیم
وی یادآور شد: بنده در بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون برای پست نایب‌رئیسی روئینگ آسیا کاندیدا شدم که خوشبختانه توانستم آرای خوبی کسب کنم و حالا هم این سمت را برای کشورمان در اختیار داریم.

مرادی که پیش از این به عنوان رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلوی ایران فعالیت می‌کرد، درباره اینکه چطور حالا به عنوان دبیر فدراسیون قایقرانی کار می‌کند، افزود: فرقی نمی‌کند که چه پستی داشته باشیم و باید سعی کنیم که منشأ اثر باشیم و کمال مطلوب این است که بتوانیم به مردم خدمت کنیم. امروز هم افتخار بنده این است که در سمت دبیرکلی فدراسیون قایقرانی انجام وظیفه می‌کنم و امیدوارم که بتوانم در این مسئولیت نیز موفق باشم.

به دنبال سهمیه بیشتری برای المپیک ریو هستیم
دبیر فدراسیون قایقرانی درباره اینکه بعد از حضورش در این فدراسیون چه اقداماتی انجام شده است، خاطرنشان کرد: ما در بازی‌های آسیایی اینچئون توانستیم 9 مدال باارزش از 57 مدال کاروان ایران را به دست آوریم و کارنامه نسبتا موفقی را ارائه دهیم و البته این نتیجه بار مسئولیت ما را سنگین کرد و برای همین سعی کردیم که تلاش مضاعفی برای رسیدن به این موفقیت داشته باشیم و حالا هم امیدواریم که بتوانیم سهمیه های بیشتری برای المپیک 2016 ریو کسب کنیم.

مرادی ادامه داد: فدراسیون قایقرانی، فدراسیون بزرگی است که در جهان به قسمت‌های مختلف تقسیم شده و رشته‌های روئینگ، کانوئینگ و بادبانی هرکدام فدراسیون‌های بین المللی و قاره‌ای جداگانه‌ای دارند اما در ایران همه این رشته‌ها در قالب یک فدراسیون به عنوان فدراسیون قایقرانی فعالیت می‌کنند که این موضوع کار را بسیار سنگین کرده است و فعالیت در هرکدام از اینها برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، مسابقات جهانی و المپیک نیاز به تلاش بسیار زیادی دارد.

اردوی مشترک با قدرت های قایقرانی جهان
وی افزود: ما در حال حاضر مذاکرات زیادی با کشورهای خوب اروپایی که در زمینه قایقرانی از تجربیات زیادی برخوردار هستند،انجام داده‌ایم.کشورهایی‌مانندآلمان،لهستان‌و مجارستان که هرکدام جزو قدرت های برتر این رشته در جهان هستند و می‌خواهیم با آنها اردوهای مشترک داشته باشیم. به عنوان مثال ورزشکار رشته کانوی ما عادل مجللی هم‌اکنون در لهستان تحت نظر آقای مارک پولوخ مربی سرشناس لهستانی کار می کند. ضمن اینکه باید از ایرج اقلیمی سرمربی تیم ملی آب‌های آرام ایران هم تشکر کنم که در طول سال های گذشته تلاش زیادی برای اعتلای این رشته ورزشی متحمل شده و در مسابقات اخیر که در کاپ یک پرتغال، کاپ دوی آلمان و کاپ 3 دانمارک شرکت داشتند توانستند ارزیابی دقیقی از تیم ملی آبهای آرام داشته باشند و خوشبختانه در کایاک دو نفره نتایج قابل قبولی بدست آوردند.

جایزه جهانی قایقرانی برای بانوی ایرانی
مرادی ادامه داد: همانطور که در سینما جایزه اسکار وجود دارد که به بهترین فیلم‌های دنیا تعلق می گیرد در قایقرانی هم نهادی تشکیل شده که به بهترین‌های این رشته هر سال جوایزی را اهدا می‌کنند. در همین رابطه یکی از بانوان ما به نام خانم کتایون اشرف سرمربی تیم ملی اسلالوم بانوان به خاطر توسعه و گسترش قایقرانی بانوان در جهان توانست جایزه‌ای را به طور مشترک با یک خانم نپالی دریافت کند که این مراسم در شهر آگزبرگ آلمان برگزار شد و رئیس آکادمی جایزه جهانی به پاروزنان هم از استرالیا آمده بود و آنها در رقابت با شرکت‌کنندگانی از انگلیس و آلمان توانستند این نماد را به دست آورند که این نماد یک ماه در ایران خواهد بود و یک ماه در نپال و پس از آن به موزه فدراسیون جهانی و کمیته اسلالوم خواهد رفت تا در آنجا نگهداری شود.

درخواست خانواده قایقرانی برای مستقل شدن روئینگ
مرادی در پاسخ به این سئوال که آیا قرار است روئینگ از قایقرانی جدا شود و به عنوان فدراسیونی مستقل فعالیت کند، یادآور شد: این موضوع به چهار یا پنج سال پیش برمی‌گردد و مسئولان وقت فدراسیون قایقرانی از سازمان تربیت‌بدنی وقت خواسته بودند که این اقدام انجام شود. حالا هم دوباره روسای هیات‌های مختلف استانی این درخواست را داشته اند و نظرات کارشناسی خوبی هم در این رابطه انجام شده و قرار شد برنامه‌ریزی دقیق‌تری در این رابطه صورت بگیرد و در نهایت هرچه به صلاح قایقرانی و روئینگ است، رخ دهد.

حضور دوباره پیشکسوتی باتجربه در عرصه ورزش
چند روزی است که آقای افشارزاده که از سابقون هستند و سال‌های سال در عرصه مدیریت ورزش در حوزه های مختلف فعالیت کرده اند به تازگی به عنوان مشاور عالی وزیر و رئیس حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان منصوب شده اند که بنده حضور ایشان را به جامعه ورزش تبریک می گویم.

هر چه صبر کردیم محسن شادی نیامد
دبیر فدراسیون قایقرانی درباره خداحافظی زودهنگام محسن شادی قهرمان قایقرانی ایران و جهان‌ از تیم ملی و ورزش حرفه‌ای و اینکه فدراسیون چه برنامه‌ای برای او دارد، گفت: محسن شادی به اعتقاد بنده یکی از استعدادهای خدادادی ورزش و یکی از نخبه‌های ورزش ایران است که بعد از بازی‌های آسیایی اینچئون دیگر برای مسابقه و اردو نیامد. او قرار بود بعد از این رقابت‌ها کمی استراحت داشته باشد و از اسفند سال گذشته به جمع اردونشینان ملحق شود اما درگیر مراسم ازدواجش بود و نیامد. بعد از آن قرار بود در فروردین ماه بیاید اما باز هم نیامد و باز هم در اردیبهشت ماه قرار بود بیاید که این اتفاق هم رخ نداد. حتی  جناب ناخدا امینی برای همین موضوع به چین عزیمت و قرارداد ویژه‌ای هم با لیو مربی چینی شادی بستیم که او و چند ملی‌پوش دیگر زیر نظر وی کار کنند اما باز هم محسن نیامد و بعد هم اعلام کرد که از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده و می‌خواهد مربیگری کند.

خداحافظی برای شادی خیلی زود است
وی تصریح کرد: به اعتقاد من برای یک ورزشکار 26- 27 ساله خیلی زود است که بخواهد از دنیای قهرمانی خداحافظی کند و ما می‌توانیم در چند دوره دیگر المپیک و بازی‌های  آسیایی در خدمت این ورزشکار خوب مان باشیم اما این تصمیم شخصی است که محسن گرفته و باید به آن احترام گذاشت. شادی برای ما بسیار عزیز است و ما در هر حوزه‌ای که بخواهد فعالیت کند، از او استقبال می‌کنیم و فرقی هم نمی‌کند او بخواهد مربیگری کند یا مسابقه بدهد.

ترجیح می دهم درباره شنا حرف نزنم!
مرادی درباره وضعیت فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو گفت:ترجیح‌ می‌دهم که اظهارنظری درباره این فدراسیون نداشته باشم اما برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم!

وی درباره سطح مسابقات فیناتراپی که اخیراً در آن تیم ملی واترپلو به عنوان قهرمانی دست یافت، افزود: مسابقات فینا ترافی چند سالی است که راه افتاده و حتی زمانی که من هم در فدراسیون مسئولیت داشتم در چند دوره این مسابقات شرکت کردیم و مدال هم کسب کردیم اما به هرحال باید گفت که فدراسیون در مسابقات اخیر میزبانی شایسته‌ای را داشته. اصولاً هر چقدر ما میزبانی‌های خوبی در رشته‌های مختلف داشته باشیم، می‌توانیم مهمان‌نوازی، تربیت و اخلاق مردم خوب کشورمان را به همه جهانیان نشان دهیم. ما اخیراً در قایقرانی هم میزبان کمپ بین المللی اسلالوم بانوان بودیم که با حضور دخترانی از قاره‌های آسیا، اروپا و آفریقا در تهران و رودخانه کرج برگزار شد و شرکت کنندگان از مهمان نوازی، ادب و فضای مناسب این کمپ بسیار خوشحال بودند و خصوصا مربیان اعزامی از فدراسیون جهانی پیریک از فرانسه و ماریا از یونان به اندازه ای تحت تاثیر این میزبانی و میمان نوازی ایرانیان قرار گرفته بودند که در مراسم اختتامیه چند بار احساساتی شدند و اشک ریختند.

سطح مسابقات فیناترافی مشخص است
مرادی افزود: درباره سطح مسابقات فیناترافی هم باید بگویم که خود دوستان بهتر در این رابطه می‌توانند اظهارنظر کنند. این مسابقات بین تیم‌هایی در واترپلو برگزار می‌شود که در قاره‌های خود مقام اول، دوم ، سوم و حتی چهارم را ندارند و در بعضی از قاره ها شاید مقام پنجم و ششم را هم نداشته باشند. فدراسیون جهانی این مسابقات را طراحی کرده تا موجب توسعه و گسترش واترپلو در جهان شود. جهت اطلاع ببینید اتریش یا مالت چه رتبه‌ای در اروپا دارند و یا جایگاه اندونزی در آسیا کجاست و آن وقت است که از جایگاه این مسابقات و سطح آن مطلع می‌شوید. با این حال این موضوع به هیچ عنوان از ارزش‌های‌تیم ملی واترپلو کم نمی‌کند و آنها شایسته بهترین‌ها هستند و امیدوارم که در رقابت‌های آینده هم بتوانند به مقام‌های مناسب و شایسته ای دست پیدا کنند.

آیت اللهی اصرار داشت حلالیت بگیرد
رئیس اسبق فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره دیداری که اخیراً با امیرحسین آیت‌اللهی سرپرست اسبق این فدراسیون داشته و کدورت‌های گذشته آنها برطرف شده است، گفت: آیت‌اللهی بعد از گذشت 5 سال از آن اتفاقات، به من تلفن کردند و گفتند می‌خواهند به خاطر اتفاقات گذشته از من حلالیت بطلبد، من آن موقع در کمپ اسلالوم بودم و گفتم نیازی به ملاقات حضوری و حلالیت گرفتن نیست. من گذشته را فراموش کردم اما باز هم بیش از 40 دقیقه شنونده صحبت‌های ایشان بودم. با این حال ایشان اصرار کردند که پیش من بیاید و چند روز بعد به دفتر من در فدراسیون قایقرانی آمدند و همان صحبت‌ها را مفصل تر دوباره مطرح کردند و حلالیت طلبیدند. بیشتر صحبت‌های ایشان درباره گله از برخی مسئولان وقت سازمان تربیت‌بدنی بود که باعث شده بودند این صحبت‌ها مطرح شود و همچنین تاکید داشتند برخی از مسئولان کنونی فدراسیون شنا آتش بیار معرکه بودند. به هر حال بنده به حرمت آموزه‌های اخلاقی و دینی با ایشان ملاقات کردم. با این حال باید بگویم که ما هیچ ارتباطی با یکدیگر نداریم و تنها همان تلفن و همان یک جلسه با یکدیگر دیدار داشتیم.

قایقرانی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو وحید مرادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر