کد خبر: 272473 A

باید امیدوار باشیم و بجنگیم

ایلنا: سرمربی استقلال می‌گوید تیمش در هفته‌های آینده تلاش می‌کند با روحیه‌ای جنگنده به مصاف رقبایش برود.

به گزارش ایلنا، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار با پدیده مشهد گفت: هر بازی شرایط خاصی دارد. در این بازی‌های اخیر شایستگی داشتیم اما روی یک اشتباه نتایج را واگذار کردیم. ما بازی‌ها را 3 بار آنالیز می‌کنیم. از دقیقه 60 به بعد بازی با ملوان خوب ولی بدشانس بودیم.
 
وی افزود: پدیده مربی فهیم و بازیکنان خوبی دارد اما ما هم استقلالیم و برای حفظ جایگاه خوب و بهبود آن باید مبارزه کنیم. فردا فخرالدینی را نداریم اما خسرو حیدری هست. از ابتدای فصل تا کنون هیچ‌گاه تیم کاملم را نداشتم. این هم مشکلات ماست.

سرمربی استقلال درباره جایگاه تیمش گفت: ما وظیفه داریم امیدوار باشیم و بجنگیم. هنوز هیچ چیز مشخص نیست و در هفته‌گذشته هم تمام هدف ما حفظ این روحیه و جنگندگی در بازی های آینده است. 4 بازی داریم و باید برای امتیازات آن بجنگیم. البته یعقوب کریمی را به دلیل مصدومیت نداریم که به قول یکی از بزرگان هنوز پس از آن قهرمانی آب خوش از گلوی ما پایین نرفته است.

وی درباره شرایط تیم‌های ایرانی در آسیا گفت: متاسفانه برخی از قلم به دستان، فوتبال ما را به این روز انداختند. برانکو مربی کوچکی نیست. بسیار مربی بزرگی است و من نیز به وی علاقمندم. وی بزرگ و با دانش است. وی در زمان کمی که آمده، این نتایج را آورده است. ببینید وقتی وارد آسیا می‌شوید نیاز به شرایط خاص و آمادگی کامل است. سالی که ما در 8 تیم بودیم، بعضی‌ها از تیم ما رفتند که به عده‌ای برخورد اما ببینید تیم‌های عربی با چه قیمت‌هایی و چه بازیکنانی وارد تورنمنت می‌شوند. آیا کسانی که در فوتبال هستند حق این فوتبال را می‌دهند؟ 

قلعه‌نویی ادامه داد: به عنوان مثال همین رسانه‌ملی. آیا تعهداتش را انجام می‌دهد؟ مساله حق‌پخش لحاظ می‌شود؟ این تنها یک بخش از موضوع است. لیگ ما هم همین است. 10 سال پیش گفتم زمین‌ها خوب نیست اما گفتند قلعه‌نویی مربی گری بلد نیست و بهانه می‌آورد. شما بگویید چقد هزینه احیای زمین‌های ما هست؟ متاسفانه ما از فوتبال خوب حمایت نمی‌کنیم و فوتبال خار چشم آقایان شده است.

سرمربی استقلال متذکر شد: 7 ماه است پول نگرفته‌ام و از همه طلب کارم.  قرارداد من پارسال یک میلیارد و 300 میلیون بوده است. 20 درصد آن چقدر می‌شود؟ 200 میلیون هم هنوز طلب کارم. این و مالیات روی هم چقدر می‌شود؟ چیزی نمی‌ماند. بازیکنان ما آخرین پاداش شان را از رفیق من گرفته‌اند. اگر تیم‌های ما نتیجه نمی‌گیرد به جز برنامه ریزی، تعهدات فوتبال هم دخیل هستند. تعهداتی که ادا نمی‌شود. شما هر جایی را ببینید درآمدها مشخص است اما اینجا قانون اساسی می‌گوید کانال خصوصی و تلویزیون غیر قانونی است. تعهدات هم ادا نمی‌شود. اگر درخشان دیروز 3 گل خورده بود همین آقایان او را دار می‌زدند. ایرانی را خوار می‌کنیم اما به فوتبال نکاه کج داریم و همین باعث شده از آن لذت نبریم.

سرمربی استقلال ادامه داد: هدف این آقایان خار کردن ایران و ایرانی است دیدید در این چند مدت چه شوهایی را اجرا کردند و چه نظرسازی‌هایی انجام شد. شما دیدید هدایتی آمد، پشت سر وی ورزشگاه آزادی پر شد. به کجا می خواهیم برسیم؟ اگر به قشنگی‌های فوتبال بنگریم و به لذت‌های آن، اینگونه نمی‌شود. بگذارید بگویم باشگاه‌های آسیا خیلی آسان‌تر از لیگ است. کیفیت زمین‌ها و کم بودن بازی‌ها واقعا بستر خوبی برای پیاده کردن تاکتیک‌هاست.

قلعه نویی در پایان اضافه کرد: یادم است در بازی با الشباب هرچه به نیمکت نگاه می‌کردم یک نفر را نمی‌دیدم تعویض کنم. یک بازیکن لخویا به اندازه کل بودجه پرسپولیس بود. پرسپولیس روز گذشته باخته ولی نه برانکو مقصر است و نه بازیکنان وقتی بازیکن پولش را نگیرد همین اتفاقات رخ می‌دهد. ولی ما برای یک مسابقه باید چند پرواز را عوض کنیم. متاسفانه یکسری از افراد قلم به دست هستند که باعث شدند فوتبال ما به این حال و روز بیفتد.

امیر قلعه‌نویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر