کد خبر: 272461 A

پس از حضور در ایران

ایلنا: ستاره‌سابق پرورش‌اندام جهان پس از حضور در ایران با حضور در بهشت زهرا بر سر مزار شهدای گمنام حضور یافت.

به گزارش ایلنا، اگرچه حضور رونی کلمن در ایران حاشیه‌های زیادی را به وجود آورد ولی این ستاره دنیای پرورش‌اندام و قهرمان 8 دوره مستر المپیا س از حضور در ایران به بهشت زهرا برده شد تا شاخه گلی را به مزار شهدای گمنام هدیه کند.

رونی کلمن برای حضور در سمینار 2 روزه  به ایران سفر کرده و در این مدت قرار است 4 کلاس 3 ساعته را برای مشتاقان پرورش‌اندام و بدنسازی برگزار کند.

همچنین در روزهای اخیر به دلیل حاشیه‌هایی که درباره حضور این قهرمان امریکایی در ایران مطر شده بود فدراسیون توضیحاتی را درباره حضور کلمن در ایران ارائه کرد که به این شرح است:

1- سفر کولمن به ایران صرفا توسط یک شرکت خصوصی صورت می گیرد و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران تنها بر برپایی کلاس ها نظارت خواهد داشت، ضمن اینکه در راستای درآمدسازی که مورد تاکید وزارت ورزش و جوانان است، بخشی از درآمد ناشی از این کلاس به فدراسیون خواهد رسید.

2- در خصوص سفر رونی کولمن به ایران کلیه اقدامات قانونی از سوی شرکت کارگزار صورت گرفته و مجوزهای لازم اخذ گردیده است، ضمن اینکه فدراسیون بطور کامل در جریان برنامه سفر و کلاسها و جزء به جزء چگونگی انجام و برگزاری آن قرار گرفته است.

3- پیش از این نیز افراد شناخته شده و حرفه ای پرورش اندام جهان چنین سفرها و کلاس هایی در ایران داشته اند، لذا سفر کولمن موضوع غریب و تازه ای نیست. با احترام به منتقدان دلسوز، بنظر می رسد برخی از اظهارنظرها بیش از آنکه خیرخواهانه باشد، به این دلیل است که برخی ها به موضوع سفر رونی کولمن به چشم یک منبع ناب درآمدزایی نگاه کرده و از آنجا که در این پروژه نفع مالی نمی برند، ساز ناسازگاری و وجدان بیدار کوک می کنند و سعی دارند با گل آلود کردن آب، دنبال موج سواری باشند.

4- نکته مهم اینکه شرکت در کلاسهای رونی کولمن نه اجباری است و نه پیش نیازی برای شرکت در دوره یا کلاس خاص دیگری، لذا تمامی نفراتی که برای شرکت در کلاس یادشده ثبت نام کرده اند با تمایل خود و بدور از هرگونه فشار از سوی هر فرد یا نهادی متقاضی شرکت شده اند.

5- چنین کلاس هایی هر ساله در نقاط مختلف جهان از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس برگزار شده و بسیاری از ورزشکاران ایران نیز در آن شرکت می کنند، ولی با هزینه های به مراتب بیشتر از آنچه برای کلاس تهران دریافت شده است. بی تردید برگزاری چنین کلاسی در ایران نه تنها هزینه های شرکت کنندگان را به میزان خیلی زیادی کاهش می دهد که از خروج مبالغ زیادی ارز از کشور نیز جلوگیری خواهد کرد.

 

ایران بهشت زهرا جهان کلمن رونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر