کد خبر: 272323 A

قرعه‌کشی والیبال مردان آسیا؛

همگروه‌های تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های مردان آسیا مشخص شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان آسیا عصر امروز از ساعت 17 در در سالن زرین هتل آزادی در حال برگزاری است که تیم ملی والیبال ایران با تیم‌های عمان، کویت، قزاقستان و چین‌تایپه همگروه شد.

در این مراسم که با حضور شانریت دبیر کل کنفدراسیون والیبال آسیا انجام شد تیم ملی والیبال ایران در گروه اول این رقابت‌ها قرار گرفت تا رقابت خود را با تیم‌های عمان، کویت، قزاقستان و چین‌تایپه برگزار کند.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از ۹ تا ۱۷ مردادماه به میزبانی ایران در دو سالن ۱۲ هزار نفری و سالن فدراسیون والیبال در تهران برگزار می‌شود. در این رقابت‌ها ۱۷ تیم شرکت خواهند کرد.

هتل آزادی‌تهران محل اقامت تیم‌های شرکت‌کننده خواهد بود و 4 سالن (دو سالن آکادمی المپیک، خانه‌والیبال و سالن بانک کشاورزی) نیز برای تمرینات تیم‌ها در نظر گرفته شده است.

تیم ملی والیبال ایران قهرمانی در 2 دوره متوالی(۲۰۱۱ و ۲۰۱۳) را در پرونده کاری خود دارد و خود را برای سومین قهرمانی متوالی در این مسابقات آماده می‌کند.

3 تیم برتر این رقابت‌ها برای رقابت‌های انتخابی المپیک که قرار است اردیبهشت‌ماه سال 95 به همراه 4 تیم دیگر از سایر قاره‌ها به میزبانی ژاپن برگزار شود، صعود خواهد کرد و از این رقابت‌ها 4 تیم برتر به همراه بهترین تیم آسیا به المپیک 2016 ریو صعود خواهند کرد.

گروه‌بندی این رقابت‌ها به این شرح است:

گروه اول: ایران، چین‌تایپه، عمان و کویت و قزاقستان

گروه دوم: استرالیا، هند، ترکمنستان و قطر

گروه سوم: کره‌جنوبی، تایلند، پاکستان و عربستان

گروه چهارم: چین، ژاپن، سری‌لانکا و بحرین

 

قرعه‌کشی والیبال مردان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر