کد خبر: 272316 A

6 ماه پرترافیک پیش رو داریم؛

رئیس فدراسیون والیبال با بیان اینکه می خواهیم برای نخستین بار سهمیه المپیک را در جام جهانی بدست آوریم گفت: مسئولان FIVB پاسخ روشنی به ادعای منطقی ایران مبنی بر صعود به المپیک به عنوان قهرمان آسیا به ما ندادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا داورزنی که در حاشیه مراسم قرعه کشی والیبال مردان آسیا در جمع خبرنگاران سخن می گفت، ضمن بیان این مطلب افزود: 18 کشور در مسابقات والیبال مردان آسیا که 9 تا17 مرداد در تهران برگزار خواهد شد، شرکت می کنند و سه تیم برتر به مسابقات انتخابی المپیک که اردیبهشت سال 95 به همراه 4 تیم دیگر از سایر قاره ها برگزار می شود، شرکت می کنند و بهترین تیم آسیا به همراه سه تیم دیگر برای المپیک گزینش خواهند شد.

داورزنی اضافه کرد: ما سال گذشته به این نحوه انتخابی المپیک اعتراض کردیم و گفتیم بر اساس قوانین FIVB قهرمان قاره ها باید مستقیما به المپیک صعود کنند و بر همین اساس ما و استرالیا نامه ای به فدراسیون جهانی نوشتیم و به این نحوه انتخاب اعتراض کردیم ولی چون ژاپنی ها برای برگزاری المپیک با فدراسیون جهانی قرارداد داشتند با وجود اینکه حق را به ما دادند اما پاسخ قانع کننده ای به ما ندادند . آنها گفتند شما که برای حضور در المپیک مشکلی ندارید!

رئیس فدراسیون والیبال در بخش پایانی سخنان خود در مورد برنامه های فدراسیون گفت: 6 ماه پرترافیک پیش روی فدراسیون قرار دارد و ما باید در بازی های رده های نوجوانان، جوانان ، بزرگسالان ، دانشجویان و رده های بانوان در رقابت های آسیایی و جهانی شرکت کنیم اما مصمم هستیم از جام جهانی سهمیه حضور در المپیک را کسب کنیم.    

والیبال محمدرضا داورزنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر