کد خبر: 272276 A

امیدواری زیادی به مزایده‌سوم داریم؛

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: با توجه به اعلام آمادگی های دریافتی بسیار امیدواریم واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در مزایده سوم انجام شود.

جعفر سبحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب افزود: حتی اگر مزایده‌سوم با موفقیت انجام نشود، راه مذاکره هم باز است و تلاش می‌کنیم با توجه به حساسیتی که مردم درباره این 2 باشگاه دارند این واگذاری هم با سلامت و شفافیت انجام شود.

وی با بیان اینکه مزایده سوم واگذاری سرخابی ها کمی آسان تر از مراحل اول و دوم شده است، اظهار داشت: مرحله سوم مزایده سرخابی ها 9 اردیبهشت ماه در سازمان خصوصی سازی برگزار می شود و در این مرحله به جای 25 درصد حصه نقدی قرار است 20 درصد نقدی پرداخت شود ضمن آنکه مابقی اقساط نیز در 5 سال پرداخت خواهد شد.

سبحانی افزود: قیمت پایه در مزایده سوم نیز همان 290 میلیارد تومان برای هر یک از باشگاه های استقلال و پرسپولیس است و امیدواریم این مرحله از مزایده با موفقیت انجام شود، اما اگر هم موفق نشدیم دنیا به آخر نمی رسد و گزینه های دیگری هم وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه از حضور تمامی افراد و شرکت ها در مزایده سوم استقبال می کنیم، افزود: سازمان خصوصی‌سازی از حضور همه افراد متقاضی خرید در جلسه مزایده استقبال می‌کند، به شرطی که این افراد در موعد مقرر درخواست و قیمت پیشنهادی خود را ارائه کنند و تنها به دنبال مطرح‌کردن نام و شرکت مطبوعه خود نباشند.

سبحانی تصریح کرد: در مرحله بعد موضوع اهلیت مطرح است که اصلی تغییر ناپذیر است و باید صلاحیت خریداران از سوی مراجع ذیربط مورد تایید قرار بگیرد.

یادآور می شود، سومین مزایده واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با تسهیل شرایط پرداخت به 20 درصد نقد و بقیه اقساط 5 ساله و با قیمت پایه 290 میلیارد تومان روز چهارشنبه 9 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

جعفر سبحانی مزایده سوم سرخابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر