کد خبر: 270103 A

تبعات شکست دربی منچستر

دقیقه 8 وقتی آگوئرو دروازه خالی دخیا را گشود، هواداران سیتی در ورزشگاه اولدترافورد رویای تکرار پیروزی 6 بر یک 4 سال پیش را در ذهنشان تداعی می‌کردند اما تنها 8 دقیقه بعد طوفان یونایتد شروع شد تا در پایان بازی آروزهایشان را برباد دهد.

ایلنا- یاسر سماوات- منچسترسیتی، تیمی که در سال‌های اخیر با سرمایه‌گذاری منصور بن‌زاید آل نهیان از زیر سایه یونایتد بیرون آمده و در دوران افول شیاطین سرخ، تیم قدرتمند منچستر به شمار می‌آمد، در 15 بازی گذشته خود تنها 4 بار پیروز شده است. این برای تیمی که در پایان نیم‌فصل در شرایطی کاملاًً مساوی با چلسی، تنها به دلیل حروف الفبا در جایگاه دوم قرار گرفته بود و به زعم بسیاری از کارشناسان مدعی اصلی قهرمانی بود، اتفاقی فراتر از ناگوار است. شاگردان پیگرینی پیش از دربی جایگاه سوم را هم دو دستی به من‌یونایتد تقدیم کردند.

در سوی دیگر، من‌یو با فن‌خال بازی به بازی بهتر می‌شد و سایه کمرنگی از غول فوتبال اروپا و جهان در دهه 90 را روی دیوارهای اولدترافورد ترسیم کرده بود. این تیم حرکتش به بالای جدول را از هفته‌های پیش آغاز کرد. شیاطین سرخ هفته بیست‌و‌نهم با درهم شکستن تاتنهام و برتری 3 بر صفر برابر سفیدهای لندن، زنگ خطر را برای بالانشینان جدول به صدا درآوردند. آن‌ها هفته بعد لیورپول را هم در آنفیلد با 2 گل خوان ماتا به زانو درآوردند و با برتری 3 بریک برابر استون‌ویلا، در 6 بازی متوالی به پیروزی رسیدند تا با روحیه‌ای عالی به دربی منچستر فکر کنند.

بالاخره سیزدهم آوریل فرارسید و اولدترافورد، درهایش را روی هواداران دو غول منچستر باز کرد. سیتی در صورت پیروزی می‌توانست رتبه سوم را چنگ همشهری سرحال و آماده‌اش بیرون بکشد. بازی آغاز شد و دقیقه 8 وقتی آگوئرو دروازه خالی دخیا را گشود، هواداران سیتی در ورزشگاه اولدترافورد، رویای تکرار پیروزی 6 بر یک 4 سال پیش را در ذهنشان تداعی می‌کردند اما تنها 8 دقیقه بعد طوفان یونایتد شروع شد تا در پایان بازی آروزهایشان را برباد دهد.

یانگ، فلینی، ماتا و اسمالینگ 4 بار دروازه هارت را فرو ریختند تا این بار قرمزهای منچستر سودای تلافی شکست تحقیرآمیز 6 بر یک چندفصل پیش را در اولدترافورد، در سرشان بپرورانند و شاید اگر کمی هوشیارتر بودند، این اتفاق هم می‌افتاد. گل دقیقه 89 آگوئرو هیچ کس را خوشحال نکرد، حتی خودش را. این گل فقط کمی از سنگینی شکست سیتی‌ کم کرد. کابوس پیگرینی،‌ مردی که شجاعانه می‌گوید:«هرگز از اخراج هراسی ندارم» تکمیل شد. حالا یونایتد 4 امتیاز بیشتر از سیتی دارد و بعید است این تیم آماده جایگاه سوم را به این راحتی از دست بدهد. آن‌ها حتی برای نایب‌قهرمانی خیز برداشته‌اند و با توجه به اینکه تنها یک امتیاز ار آرسنال 66 امتیازی کمتر دارند، مقام دوم لیگ برتر هم دور از دسترس‌شان نیست.

حال و روز سیتی و مانوئل پیگرینی اما چیز دیگری است. عکس او 14 آوریل روی صفحه نخست بسیاری از روزنامه‌های انگلستان به چشم می‌خورد. حالا حتی جمله :«من مقصرم!» به نقل از او که تیتر یک سان‌سیتی بود، چیزی را عوض نمی‌کند. به نظر می‌رسد با رسیدن به هفته‌های پایانی لیگ برتر، شمارش معکوش برای خداحافظی پیگیرینی با سیتی آغاز می‌شود.

شاید تنهاهواداران خرافاتی سیتی که گمان ‌می‌کنند نحسی 13 آوریل گریبانگیر تیم‌شان شده، او را مقصر این شکست تحقیرآمیز و از دست دادن یک جام دیگر ندانند اما احتمالاً حالا خود پیگرینی هم دست به کار شده و در حال بستن چمدان‌هایش باشد.

 

منچستر یونایتد منچستری سیتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر