کد خبر: 270072 A

شهرداری گرگان 80 – پتروشیمی بندرامام 91

تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام با برتری برابر شهرداری گرگان به صدرنشینی‌اش در لیگ حرفه‌ای بسکتبال ایران ادامه داد.

به گزارش ایلنا، دیدار تیم‌های شهرداری گرگان و پتروشیمی بندرامام از هفته دوازدهم لیگ حرفه‌ای بسکتبال ایران، ساعت 16 امروز در سالن خالی از تماشاگر امام (ره) گرگان آغاز شد و با برتری 91 بر 80 پتروشیمی به پایان رسید.

پتروشیمی که هفته پیش از نوبت استراحت دانشگاه آزاد نهایت استفاده را برد و با شکست پالایش نفت آبادان صدرنشین لیگ حرفه‌ای شد، برای تداوم صدرنشینی‌اش به این میدان آمده بود. در طرف مقابل، شهرداری هم که با قرار گرفت در رتبه چهارم، شانس زیادی برای حضور در پلی‌اف دارد، با انگیزه‌های بالایی برابر صدرنشین ایستاد.

پتروشیمی در کوارتر نخست را با بازی خوب حامد سهراب‌نژاد زیر سبد میزبان و محمد جمشیدی در گارد راس در دست گرفت  و با امتیاز 8 بر 2 در دقایق اول از حریف پیش افتاد اما در سوی مقابل بابک نظافت، بازیکن کهنه‌کار شهرداری به خوبی صمد نیکخواه بهرامی را کنترل کرد تا پترو با تمام قوا به سوی سبد تیم‌اش یورش نیاورد.

ماریچ هم در این کوارتر بازی متوسطی از خود به نمایش گذاشت. پترو غیر از سهراب‌نژاد و جمشیدی، با پرتاب‌های کم‌نقص بهنام یخچالی امتیازات متعددی گرفت. این کوارتر در نهایت با نتیجه 21 بر 15 به سود شاگردان بوبان میتف به پایان رسید.

حضور میثم میرزایی در کوارتر دوم باعث شد پترو در ریباند عملکرد بهتری داشته باشد و به همین دلیل میزبان به پرتاب‌های راه‌ دور پوریا تاجیک دل خوش کرد. حضور موثر پیگرام نظم خاصی به شعاع حملات پتروشیمی بخشید و مهدی‌ کوچوئی هم حمایت خوبی از مهاجمان این تیم انجام داد تا پتروشیمی نتواند در نیمه نخست فاصله‌اش را با میزبان زیاد کند. این میان نباید ازبازی خوب هومن رضائی و کاوه نورافزا در ترکیب شهرداری گذشت. این کوارتر هم با نتیجه 20 بر 17 به سود پتروشیمی بندرامام تمام شد تا در مجموع امتیاز 41 بر 32 روی اسکوربورد سالن امام (ره) به سود پتروشیمی ثبت شود.

با شروع کوارتر سوم دردسرهای پترو هم آغاز شد، حامد سهراب‌نژاد، کاپیتان این تیم 4 خطائه شد تا دست به عصا بازی کند. کبیر هم در این کوارتر به ساسان آبراهامیان بازی بیشتری داد تا تیم‌اش در دفاع و حمله بازی بهتری را انجام دهد و بتواند با اتکا به حضور سم هاسکین در پست 5 زیر سبد صدرنشین لیگ حرفه‌ای امتیاز کسب کند. پرتاب‌های نیکخواه بهرامی، یخچالی و آفاق در این کوارتر کمتر به خطا رفت تا شاگردان میتف وقت سوم را 30 بر 20 به سود خود تمام کنند.

سهراب‌نژاد در پایان کوارتر سوم 5 خطائه شد و از بازی بیرون رفت. خبر بدتر برای میتف 4 خطائه شدن آفاق بود و او ناچار شد از محمدرضا اکبری به جای آفاق استفاده کند. میزبان در ابتدای 10 دقیقه پایانی شهرداری بازی بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت و 9 امتیاز پیاپی گرفت تا با ثبت نتیجه 71 بر 65 به 6 امتیازی حریف برسد. این موضوع باعث شد میتف دست به کار شود و با گرفتن وقت استراحت، بازیکنانش را به جریان بازی برگرداند.

این کوارتر دیدنی با برتری 24 بر 20 میزبان به پایان رسید اما در نهایت پتروشیمی بندرامام با نتیجه 91 بر 80 برابر شهرداری گرگان به پیروزی رسید تا با 21 امتیاز جایگاه خود را در صدر جدول لیگ حرفه‌ای بسکتبال تثبیت کند. شهرداری گرگان هم پس از این دیدار با 17 امتیاز در جایگاه چهارم جدول باقی ماند

پتروشیمی بندرامام لیگ حرفه‌ای بسکتبال شهرداری گرگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر