کد خبر: 269980 A

سبحانی در گفتگو با ایلنا عنوان کرد؛

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی از ایجاد تسهیلات جدید در شرایط واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خبر داد و گفت: هیات واگذاری تغییراتی در شرایط واگذاری سرخابی لحاظ کرده است.

جعفر سبحانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره سومین مرحله مزایده باشگاه های استقلال و پرسپولیس، با بیان اینکه هیات واگذاری برای نوبت سوم مزایده باشگاه های استقلال و پرسپولیس اصلاحاتی را در شرایط واگذاری اعمال کرده است، افزود: براساس اصلاحیه هیات واگذاری، متقاضیان به جای پرداخت 25 درصد حصه نقدی والباقی در 4 سال اقساط می توانند 20 درصد حصه نقدی را پرداخت و الباقی را ظرف 5 سال بپردازند.

وی ادامه داد: این در حالی بود که در مرحله اول واگذاری خریدار باید 40 درصد حصه نقدی را پرداخت و مابقی را نیز طی دو سال به سازمان خصوصی می پرداخت و این امر شرایط واگذاری را سخت کرده بود.

وی با تاکید بر آنکه، تعهدات بدهی این دو باشگاه همچنان برعهده خریدار نیست، اظهار داشت: در مزایده مرحله دوم برخی از مالکان باشگاه های لیگ برتر متقاضی خرید دو باشگاه بودند اما در آگهی ها آمده بود که مالکان سهام کنترلی باشگاه های موجود حق شرکت در مزایده را ندارند و این امر یکی از آسیب ها بود.

سبحانی ادامه داد: بر همین اساس اگر مالکان باشگاه های فعلی خریدار استقلال و پرسپولیس باشند باید تا پایان لیگ جاری عمل شان با مقررات فیفا و AFC و لیگ برتر خودمان منافات نداشته باشد، لذا این شرط اضافی حذف شد.

وی افزود: با تصمیم هیات واگذاری بدین ترتیب مالکان سهام کنترلی باشگاه های موجود لیگ برتر می توانند در مزایده شرکت کنند.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی زمان برگزاری مرحله سوم مزایده سرخابی ها را روز چهارشنبه 9 اردیبهشت ماه در محل سازمان خصوصی سازی اعلام کرد و گفت: قرار است نوبت اول آگهی روز چهارشنبه 26 فروردین ماه و نوبت دوم 2 اردیبهشت ماه در روزنامه های کثیر الانتشار چاپ شود.

سبحانی تصریح کرد: آخرین فرصت برای دریافت پاکت های پیشنهادی خریداران تا آخر وقت اداری روز سه شنبه 8 اردیبهشت خواهد بود.

وی گفت: قیمت پایه همان 290 میلیارد تومان برای استقلال و 290 میلیارد هم برای پرسپولیس است و قیمت های پایه کاهش پیدا نکرد و تنها شرایط تسهیل شد.

سبحانی مشاور سازمان خصوصی سازی در واگذاری استقلال و پرسولیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر