کد خبر: 269841 A

جام جهانی کشتی آزاد – آمریکا

ایلنا: ملی پوشان آزادکار ایران در دیدار فینال 5 بر 3 آمریکا، میزبان جام جهانی را هم به زانو در آوردند تا برای چهارمین سال متوالی عنوان قهرمانی را برای کشورمان به ارمغان بیاورند.

به گزارش ایلنا، در دیدار فینال جام جهانی کشتی آزاد که در سالن فروم لس آنجلس برگزار شد تیم ملی کشتی آزاد ایران در حالیکه داوری ها به نفع میزبان بود با حمایت تماشاگران پرشور ایرانی حاضر  در سالن موفق شد چهارمین مقام قهرمانی پیاپی جام جهانی را جشن بگیرد.

در وزن 57 کیلوگرم حسن رحیمی مقابل آنتونی راموس در تایم نخست با یک زیرگیری بی نقص با نتیجه 2 بر صفر به برتری رسید. در سه دقیقه دوم رحیمی یک مبارزه بسیار نزدیک و بامدیریت مناسب مبارزه و در حالی که داوران 2 یک امتیاز به دلیل کم کاری به حریف دادند با نتیجه 5 بر 5 به دلیل کسب فن دو امتیازی به پیروزی رسید.

در وزن 61 کیلوگرم بهنام احسان پور برابر کلمن اسکات دارنده مدال برنز المپیک لندن، در حالی که در یک فعل انفعال و به پل رفتن دو کشتی گیر، داوران  4 بر 4  اعلام کردند، پس از اعتراض آمریکایی در عین ناباوری نتیجه را 5 بر صفر به سود اسکات اعلام کردند. در ادامه مبارزه احسان پور با یک زیرگیری و دادن 2 امتیاز به دلیل زیرگیری حریف نتیجه تایم نخست را 7 بر 2 به حریف آمریکایی واگذار کرد. در تایم دوم در حالی که احسان پور حریف آمریکایی را به پل برد و باید 4 امتیاز می گرفت در ادامه ی خوش خدمتی داوران 2 امتیاز کسب کرد . احسان پور با تلاش و  با بیرون کردن حریف و خاک کردن وی امتیازات خود را به 7 رساند. و در حالی که نتیجه را واگذار کرده بود با یک زیرگیری بی نقص در ثانیه های پایانی با رشادت با نتیجه 9 بر 7 مقابل نفر سوم المپیک به برتری دست یافت و حریف و داوران را شکست داد.

 

در وزن 65 کیلوگرم مسعود اسماعیل پور در نخستین تجربه حضور خود در این وزن مقابل برنت مت کالف در سه دقیقه نخست با دادن دو زیرگیر به حریف و بیرون انداختن اسکات، یک بر 3 نتیجه را واگذار کرد. در تایم دوم مسابقه بدون رد و بدل شدن امتیازی دنبال شد تا اسکات با همین نتیجه به پیروزی برسد.

 

در وزن 70 کیلوگرم حسن یزدانی برابر نیکولاس مارابل در سه دقیقه نخست با یک پیش انداز دیدنی با نتیجه 2 بر صفر به برتری رسید. در تایم دوم نیز هر کدام از کشتی گیران یک امتیاز به دست آوردند و در نهایت یزدانی با مدیریت کردن مبارزه با نتیجه 3 بر یک حریف آمریکایی خود را شکست داد.

در وزن 74 کیلوگرم جردن باروز قهرمان المپیک وجهان مقابل مرتضی رضایی قلعه در مجموع با انجام زیرگیری و دستو با نتیجه 10 بر صفر در کمتر از چهار دقیقه به برتری رسید.

در وزن 86 کیلوگرم میثم مصطفی جوکار برابر کلیتون فاستر در سه دقیقه نخست با انجام زیرگیری های و درخت کن های بی نقص با نتیجه 10 بر 2 صاحب برتری شد. و در 3:46 با انجام یک زیرگیری دیگر با نتیجه 12 بر 2 به برتری رسید.

در وزن 97 کیلوگرم محمد حسین محمدیان در نخستین تجربه حضور خود در این وزن در یک مسابقه رسمی مقابل جک وارنر قهرمان المپیک لندن در سه دقیقه نخست با یک اخطار و امتیاز نتیجه را یک بر صفر واگذارکرد. در تایم دوم محمدیان در حالی که با یک زیرگیری و بیرون کردن حریف با نتیجه 3 بر یک جلو بود، در سه ثانیه پایانی در یک لحظه غلفت با نتیجه 3 بر 3 مغلوب شد.

در وزن 125 کیلوگرم کمیل قاسمی برابر زاچ ری در تایم اول با یک اخطار و یک امتیاز نتیجه واگذار کرد. در تایم دوم قاسمی با اداره مناسب مبارزه و با زیرگیری با نتیجه 3 بر یک به برتری رسید.

آزادکاران کشورمان که در 3 دیدار مرحله گروهی نیز به ترتیب با نتایج 8 بر صفر، 7 بر یک و 7 بر یک مقابل بلاروس، ترکیه و آذربایجان به پیروزی دست یافته بودند با کسب عنوان قهرمانی، ششمین قهرمانی ایران در این رقابت ها را رقم زدند. تیم ملی کشورمان در سه دوره قبلی این مسابقات هم قهرمان شده بود.

عنوان سومی به آذربایجان رسید/ روس ها به چهارمی بسنده کردند!

دیدار رده بندی جام جهانی کشتی آزاد برای تعیین تیم سوم بین روسیه و آذربایجان برگزار شد که دو تیم به تساوی 4 بر 4 رسیدند و آذربایجان به دلیل داشتن امتیاز مثبت بیشتر، پیروز این مسابقه شد و بر سکوی سوم ایستاد.

نتایج انفرادی دیدار رده بندی به شرح زیر است:

آذربایجان 4 (16 امتیاز مثبت) - روسیه 4 (15 امتیاز مثبت)

57 کیلوگرم: ویکتور راسادین(روسیه) 8 - یاشار علی یف (آذربایجان) 1

61 کیلوگرم: حاجی علی یف (آذربایجان) 9 - مرشید موتالیموف (روسیه) 4

65 کیلوگرم: ماگومد مسلم اف (آذربایجان) 6 - زائوربک سیداکوف (روسیه) 0

70 کیلوگرم: - اسرائیل کاسوموف (روسیه) 6 - روسلان دیبیرگاجیف (آذربایجان) 4

74 کیلوگرم: یاکوبالی شیخ جمالوف (روسیه) 4 - مراد سلیمانوف (آذربایجان) 1

86 کیلوگرم: دارن کوروگلیف (روسیه) 4 - الکساندر گوستیف (آذربایجان) 0

97 کیلوگرم: شریف شریف اف (آذربایجان) 1 (برنده) - یوری بلونوفسکی (روسیه) 1

125 کیلوگرم: جمال الدین ماگومداف(آذربایجان) 12 - تیمور کوتسویف (روسیه) 1

تیم ملی کشتی آزاد جام جهانی کشتی آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر