کد خبر: 258071 A

کار سخت شاگردان کواچ؛

ایلنا: فدراسیون جهانی والیبال طی نامه ای برزیل را به عنوان میزبان مرحله نهایی لیگ جهانی معرفی کرد.

 به گزارش ایلنا به نقل از سایت فدراسیون والیبال، پس از اینکه برزیل از میزبانی مرحله‌نهایی لیگ‌جهانی انصراف داد، فدراسیون‌جهانی والیبال، ایران، روسیه، لهستان و در آخر استرالیا را به عنوان نامزدهای میزبانی مرحله نهایی لیگ‌جهانی معرفی کرد و در حالیکه در مذاکرات انجام شده ایران را با توجه به رشد موشکی آن در سال‌های اخیر و رکورد تعداد تماشاگران در مسابقات لیگ جهانی به عنوان بخت اول این میزبانی اعلام کرده بود، پس از گذشت مدتی، صبح امروز جمعه پانزدهم اسفند با ارسال نامه‌ای به کشورهای حاضر در لیگ جهانی  برزیل را به عنوان میزبان مرحله نهایی لیگ جهانی معرفی کرد.

بدین ترتیب شانس تیم ملی والیبال کشورمان برای صعود به مرحله نهایی سخت‌تر از پیش خواهد شد چراکه در گروه یک این رقابت‌ها از بین تیم‌های صربستان، برزیل، استرالیا و ایتالیا،  3 تیم به مرحله نهایی صعود می‌کنند و از گروه دو این رقابت‌ها که تیم‌های ایران، روسیه (پرافتخار ترین تیم والیبال دنیا)، لهستان(قهرمان جهان) و آمریکا (قهرمان لیگ جهانی) حضور دارند تنها دو تیم جواز حضور در مرحله نهایی را کسب خواهند کرد. تیم قهرمان سطح دو لیگ جهانی به عنوان ششمین تیم به مرحله نهایی صعود خواهد کرد.

رقابت‌های لیگ جهانی والیبال از اوایل خردادماه سال 94 آغاز خواهد شد و تیم ملی کشورمان در 12 بازی به مصاف تیم های آمریکا، لهستان و روسیه خواهد رفت.

 

والیبال لیگ‌جهانی والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر