خبرگزاری کار ایران

یورو ۲۰۲۴ آلمان؛

هیچ حیوانی یورو را درست پیش بینی نمی‌کند

هیچ حیوانی یورو را درست پیش بینی نمی‌کند
کد خبر : ۱۵۰۳۸۳۰

هیچ حیوانی در مسابفات یورو را نتوانست درست پیش بینی کند.

به گزارش ایلنا، یورو 2024 به روزهای پایانی خود رسیده و همه علاقه‌مندان به فوتبال در انتظار هستند تا ببینند چه تیمی عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب می‌کند اما یکی از اتفاق‌های جالبی که در این دوره از جام ملت‌های اروپا نیز رخ داد، استفاده از حیوانات پیشگو بود. روشی که اگر چه علمی و منطبق بر منطق نیست اما جنبه سرگرمی دارد و برای همه توجه بسیاری از هواداران تیم‌های مختلف را به خود جلب می‌کند.

این اتفاق برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ رخ داد که یک اختاپوس پیشگو بازی‌های فوتبال اروپا و جام جهانی 2010 را پیش‌بینی می‌کرد. این موضوع در تورنمنت‌های دیگر هم ادامه پیدا کرد تا اینکه در یورو ۲۰۲۰، ایتالیا از لاک‌پشت زیگموند رونمایی کرد و در جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ نیز، آلمانی‌ها از یک لاک‌پشت دیگر رونمایی کردند. لاک‌پشتی به عرض ۲۵ سانتی‌متر و وزن هشت کیلوگرم که در باغ‌وحش برلین نگهداری می‌شود. او پیش از بازی افتتاحیه یورو، سرش را به سمت ظرف غذایی تکان داد که پرچم اسکاتلند روی آن نصب شده بود تا بدین ترتیب پیشگوی آلمانی‌ها، شکست ژرمن‌ها را پیش‌بینی کند اما برخلاف نظر جناب لاک‌پشت، این آلمان بود که به برد پرگل 5-1 دست یافت. این در حالی بود که «تاپیر» حیوانی به مانند خوک که آن هم در باغ‌وحش برلین نگهداری می‌شد نیز، اعتقادی به شاگردان یولیان ناگلزمن نداشت و به سمت پرچم اسکاتلند رفت اما در باغ وحش دورتموند، یک اورانگوتان که البته تازه‌کار نیست و از مدت‌ها پیش با پیش‌بینی در جام جهانی و جام ملت‌های اروپا نامش را بر سر زبان‌ها انداخته بود، پیروزی آلمان را پیش‌بینی کرد. در ادامه هم، یک شیر دریایی در باغ‌وحشی در شهر لایپزیگ آلمان، پیشگویی کرد که در مسابقات دور سوم یورو ۲۰۲۴ در آخر این هفته، سوییس در مقابل آلمان شکست خواهد خورد که این اتفاق هم نیفتاد و آن بازی 1-1 مساوی شد. «بوبی» فیل آفریقایی ذخیره‌گاه تورینگن در مرکز آلمان، پیشگوی دیگری بود که پیروزی آلمان مقابل اسکاتلند را پیش‌بینی کرده بود. این فیل نتیجه بازی آلمان و سوییس را هم به نفع آلمانی‌ها پیش‌بینی کرد که این طور نشد.

عجیب اینکه، پای باکتری‌ها هم به این پیشگویی باز شد و یک میکروبیولوژیست به نام مارکوس اگرت از باکتری‌ها برای پیش‌بینی نتایج یورو استفاده کرد. او این باکتری‌ها را در یک ظرف قرار داده و برای هر بازی، پرچم هر کشور را در آن ظرف قرار می‌دهد. او این باکتری‌ها را در ظرف پخش می‌کند تا بفهمد که کدام تیم بیشتر گل می‌زند. این باکتری‌ها پیشگویی کرده بودند که آلمان در وقت اضافه مقابل دانمارک پیروز می‌شود اما آنها در جریان بازی 2-0 پیروز شدند. همچنین باکتری‌ها پیشگویی کرده بودند آلمان مقابل اسپانیا پیروز می‌شود و به نیمه‌نهایی یورو راه پیدا می‌کند که باز هم چنین نشد. بنابراین این بازار مکاره، در این دوره از یورو به سود حیوانات و باکتری‌ها نبود و حالا باید دید در دنیای واقعی فوتبال که قابل پیش‌بینی نیست، کدام تیم جام قهرمانی را بالای سر می‌برد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز