خبرگزاری کار ایران

استقلال و چالش بزرگ نقل و انتقالاتی

استقلال و چالش بزرگ نقل و انتقالاتی
کد خبر : ۱۵۰۰۹۴۱

نتظار است که استقلال با تنوع تاکتیکی فصل جدید را آغاز کند و آن تاکتیک‌هایی که در فصل پیش به نمایش گذاشت را تا حدی تغییر دهد تا به نوعی تاکتیکش برای رقبا رو و هویدا نباشد.

به گزارش ایلنا، اسامی متعددی به عنوان گزینه خرید استقلال در هفته‌های اخیر مطرح شده که برخی با باشگاه استقلال پیوند خورده‌اند و برخی نیز به دلایل متعدد از مدار مذاکره خارج شده‌اند. درمیان اسامی مطرح شده اما جای خالی هافبک‌هایی که قابلیت ایجاد تغییرات بنیادین در شکل بازی استقلال را داشته باشند، به چشم می‌خورد.

استقلال اما در فصلی که گذشت عمیقاً در پست هافبک میانی ضعف داشت و هیچ یک از گزینه‌هایی که در این پست به میدان می‌رفتند در عمل به وظایف خود موفق و کامیاب نبودند. در تأیید این نقد کافی است بیلان کاری هافبک‌های میانی استقلال در فصلی که گذشت را مرور کنیم. نتیجه حاصله قطعاً بر نگرانی‌ها مهر تأیید می‌زند.

حال شاید این سؤال مطرح شود که پس چطور استقلال با وجود نداشتن هافبک‌های خلاق تا روز آخر در کورس قهرمانی بود؟! پاسخ روشن است. اساساً سبک بازی استقلال در فصلی که گذشت به گونه‌ای سازماندهی شده بود که چندان روی محوریت هافبک‌های میانی حرکت نکند و وظایف هجومی عموماً به وینگر‌ها سپرده شد. ارسال‌های بلند نیز یکی از راهکارهای تیم نکونام برای تسخیر دروازه حریف بود که گلزنی مدافعان استقلال مؤید همین تاکتیک است که تیم او با اتکا به این روش به نتایج مطلوبی رسید.

اما درعین حال انتظار است که استقلال با تنوع تاکتیکی فصل جدید را آغاز کند و آن تاکتیک‌هایی که در فصل پیش به نمایش گذاشت را تا حدی تغییر دهد تا به نوعی تاکتیکش برای رقبا رو و هویدا نباشد. یکی از راهکارها این است که استقلال خط میانی خود را با جذب هافبک‌های طراح تقویت کند. بازیکنانی که اکنون در ترکیب استقلال حضور دارند و وظیفه بازیسازی به عهده آنها سپرده می‌شود عموماً در پست وینگر بازی می‌کنند و قابلیت تبدیل شدن به بازیکن‌محوری را ندارد. چشمی و حامدی‌فر نیز با خصوصیات دفاعی قادر به تأمین نیازهای استقلال در این پست نیستند و آرش رضاوند نیز به عنوان یک گزینه معمولی صرفاً می‌تواند یک جانشین ایده‌آل برای بازیکنان بهتر باشد.

باشگاه استقلال اما تاکنون هیچ اقدامی در این راستا انجام نداده است و بازیکنی را برای تقویت خط میانی و آنجا که نیاز دارد بازیکنی محوری در ترکیب باشد، جذب نکرده است. در روزهای باقیمانده نقل‌وانتقالات یارگیران در باشگاه استقلال باید روی این موضوع بشدت کار کنند تا خلاء‌های موجود از بین برود و استقلال لااقل با جذب یک گزینه خارجی مناسب کاستی‌ها در این پست را کاهش دهد.

ناگفته نماند که رفتن یامگا از ترکیب استقلال نیز صدمات خاص خودش را به تاکتیک استقلال تحمیل خواهد کرد و بدون شک باید برای پر کردن جای بازیکنی که هم از نظر بازیسازی و هم از حیث گلزنی عملکرد مطلوبی داشت نیز فکری عاجل کند تا در کوران رقابت‌های لیگ برتر با بحران مواجه نشود. اینکه استقلال تاکنون هیچ فکری برای تقویت پست بازیساز نکرده و صرفاً به دنبال تمدید قرارداد با رضاوند است و روی بازگشت مهدی‌پور در نیم‌فصل دوم فکر می‌کند، نمی‌تواند تاکتیک مناسبی برای تقویت این تیم باشد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز