خبرگزاری کار ایران

مدیرروستا: می گویند بحث فساد در فوتبال را بزرگنمایی نکنید

مدیرروستا: می گویند بحث فساد در فوتبال را بزرگنمایی نکنید
کد خبر : ۱۴۹۵۵۸۰

پیشکسوت فوتبال می گوید برخی ها اعتقاد دارند که نباید بحث فساد در فوتبال را بزرگنمایی کنیم.

به گزارش ایلنا، موضوع پاک سازی و مقابله با فساد در فوتبال یکی از خواسته های به حق جامعه فوتبال است. بر همین اساس در هفته های اخیر اقداماتی صورت گرفت اما جامعه فوتبال اعتقاد دارد که باید قوه قضاییه تا آخر به وظیفه خود عمل کند و به یکباره موضوع فساد در فوتبال توسط این قوه رها نشود

علی اصغر مدیر روستا در خصوص این موضوع به می گوید: «فساد از سال های قبل بوده اما از زمانی که پول های بیشتر به فوتبال آمد، این فساد بزرگتر شد.»

او می افزاید: «تعداد افرادی که در موضوع فساد دست داشتند، بیشتر شده و علاوه بر این حجم زدو بندها بیشتر شده است و منافع این افراد در گرو جابجایی بازیکن و مربی است. چند سال پیش با بحث مبارزه با فساد مواجه شدیم و تعداد زیادی از ایجنت ها را دستگیر کردند اما پس از رسیدن به افراد پرنفوذ مبارزه با این پدیده رها شد، امیدوارم این اتفاق دوباره نیفتد و مسئولان قوه قضاییه تا انتها موضوع را پیگیری و افراد فاسد را دستگیر کند. اگر این افراد دستگیر نشوند، ترس شان می ریزد و مجددا این کار را در ابعاد بزرگ تر انجام می دهند.»

این مربی اسبق فوتبال صحبت های خود را این گونه ادامه می دهد: «باید این افراد را مادام العمر محروم کنند تا بی اعتمادی مردم در بحث مبارزه با فساد در فوتبال از بین برود. رئیس فدراسیون فوتبال باید خودش با این موضوع مبارزه کند؛ در واقع اگر رئیس فدراسیون فوتبال سالم باشد، باید خودش افراد متخلف را معرفی و آنها را مادام العمر محروم کند اما جالب اینجاست که در روزهای اخیر یک بحثی مطرح شد و یک هجمه ای آمد که می گویند بحث فساد در فوتبال را بزرگنمایی نکنید.»

مدیرروستا بیان می کند: «آقای دادرس عضو کمیته استیناف فدراسیون فوتبال اعلام کرد که فقط 200 میلیارد تومان گم شده که این مبلغ زیادی نیست. اعتقاد من بر این است که اگر 1 میلیارد تومان باشد باید جلوی آن گرفته شود. 90 درصد از باشگاه های ما با فساد مواجه هستند. این موضوع باعث می شود تا منافع مالی جایگزین استعدادهای فوتبال شود. این موضوع باعث عقب گرد فوتبال مان در سال های اخیر شده است.»

این مربی در پایان می گوید: «مگر می شود 20 بازیکن زیر دست یک ایجنت باشد. من در زمان حضورم در باشگاه پیکان با موضوعات این چنینی مواجه شدم، در آن زمان یک بازیکن متوسط مبلغ قراردادش 300 میلیون تومان بود و سال بعد مبلغ قرارداد او به 1 میلیارد تومان رسید اما سال دوم این مبلغ به 10 میلیارد تومان تبدیل شد.»

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز