خبرگزاری کار ایران

صدیقی: برای میزبانی از مسابقات بین‌المللی ووشو اقدام می‌کنیم

asdasd
کد خبر : ۱۴۹۰۶۷۴

رئیس فدراسیون ووشو ایران گفت: گرفتن میزبانی مسابقات رزمی شرایط خاصی دارد، اما ما تلاش می‌کنیم در ووشو هم میزبانی بگیریم.

به گزارش ایلنا، بعد از ظهر امروز(جمعه - ۱۸ خرداد ۱۴۰۳)، امیر صدیقی، رئیس فدراسیون ووشو و کوراش ایران، در نشست خبری پیش از آغاز مسابقات کوراش قهرمانی آسیا به میزبانی تهران، اظهار کرد: امروز فدراسیون ووشوی جمهوری اسلامی ایران میزبان سیزدهمین دوره مسابقات کوراش قهرمانی آسیاست و این اتفاق بعد از موفقیت ورزشکاران ما در مسابقات مختلف بین‌المللی رخ داد که اتفاق بزرگی است. این دومین رویداد بین‌المللی است که ما امسال میزبان هستیم و جا دارد از وزارت ورزش و جوانان تشکر کنم که در انجام این میزبانی بسیار کمک کرد.

او ادامه داد: هم‌چنین فدراسیون جهانی و آسیا بسیار کمک کردند تا با یک شکل منحصر به فرد این مسابقات را برگزار کنیم. خوشحال هستیم که دختران ما در یک رویداد بین‌المللی به میزبانی ایران رقابت می‌کنند. امیدواریم ملی‌پوشان آقایان ما هم نتایج خوبی کسب کنند. روز گذشته هم جلسه خوبی با وزیر ورزش داشتیم که نگاه خوبی به کوراش و ووشو دارند.

رئیس فدراسیون ووشو و کوراش تاکید کرد: امسال تقویم شلوغی داریم و بعد از این مسابقات ۲۰ ورزشکار را به مسابقات بریکس اعزام می‌کنیم. سعی می‌کنیم بعد از این حتی میزبانی مسابقات جهانی را هم بگیریم و امیدوارم با کمک همه اصحاب رسانه، این مسابقات به خوبی پوشش خبری داده شود.

صدیقی در پاسخ به این سوال که فدراسیون ایران برای میزبانی از مسابقات بین‌المللی ووشو چقدر شانس دارد؟ اظهار کرد: شرایط میزبانی مسابقات رزمی خاص است. این میزبانی تجربه اول ما است و امیدواریم که میزبان یک رویداد قهرمانی آسیا یا جهانی در ووشو هم باشیم. ما میزبان مسابقات بین‌المللی مثل جام پارس بوده‌ایم، اما سعی می‌کنیم در ووشو هم چنین میزبانی را کسب کنیم.

رضا نصیری‌نژاد، دبیر کل فدراسیون جهانی کوراش هم درباره میزبانی ایران از مسابقات قهرمانی آسیا گفت: ما در بحث برگزاری مسابقات بین‌المللی مقداری محدودیت داریم که به قوانین کشور برمی‌گردد. ایران کشوری است که سخت افزار خوبی دارد اما بنا به دلایلی، گرفتن میزبانی‌های بین‌المللی در سطح آسیا و جهانی کمی سخت است و این مهم به راحتی کسب نشد.

او ادامه داد: به عنوان مثال ما رایزنی و مذاکرات زیادی کردیم تا این مسابقات قهرمانی آسیای کوراش طبق قوانین جمهوری اسلامی برگزار شود، به عنوان مثال همه بانوان باید با حجاب مبارزه کنند.

نصیری‌نژاد افزود: زحمات خیلی زیادی کشیده شد و الان خیلی خوشحال هستیم که دستورات لازم صادر شد تا این رقابت‌ها برگزار کنیم. ما فکر می‌کردیم بخاطر اتفاق تلخی که برای رییس‌جمهور افتاد میزبانی کنسل شود اما خوشبختانه مجوزهای لازم صادر شد.

 

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز