خبرگزاری کار ایران

بررسی جنجالی‌ترین گل لیگ بیست و سوم/ آیا گولسیانی در آفساید بود؟ + فیلم

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۹۱۳۱

تیم فوتبال پرسپولیس درحالی با تک گل گئورگی گولسیانی و برتری مقابل مس رفسنجان، عنوان قهرمانی لیگ برتر را بدست آورد که این گل در یک صحنه مشکوک به آفساید به ثمر رسید.

به گزارش گروه ورزشی ایلنا، تیم فوتبال پرسپولیس تهران در شرایطی عنوان قهرمان لیگ بیست و سوم را به‌دست آورد که تا دقیقه ۸۶ دیدار با مس رفسنجان، در ورزشگاه آزادی و مقابل تماشاگران خود، به نتیجه تساوی رضایت داده بود و با توجه به پیروزی استقلال مقابل پیکان، آبی‌ها در صدر جدول آنلاین لیگ برتر قرار داشتند.

اما گئورگی گولسیانی روی توپ ارسالی وحید امیری دروازه حامد لک را باز کرد تا قهرمان لیگ تغییر کند و سرخپوشان تهرانی جام قهرمانی را بالای سر می‌برند. البته تک گل سرخپوشان در شرایطی مشکوک به آفساید به ثمر رسید و مدافعان مس رفسنجان در این صحنه اعتقاد داشتند  که کمک داور باید این گل را مردود اعلام می‌کرد.

بررسی جنجالی‌ترین گل لیگ بیست و سوم/ آیا گولسیانی در آفساید بود؟ + فیلمبررسی جنجالی‌ترین گل لیگ بیست و سوم/ آیا گولسیانی در آفساید بود؟ + فیلم

نظر کارشناسان داوری در خصوص این صحنه را در زیر می‌خوانید:

⚪️ محمدرضا ابوالفضلی: تشخیص این صحنه بسیار دشوار است. برای تشخیص این صحنه نیاز به دوربین روی خط هست و نمی‌توانیم از این زاویه تشخیص بدهیم.

⚪️ محمدحسین ترابیان: با توجه به زاویه دوربین و صحنه‌های پخش شده، ارزیابی این صحنه بسیار سخت است. برای ارزیابی صحنه، باید دوربین دقیقا روی خط آفساید باشد تا نظر قطعی اعلام شود. مضاف بر این برای ارزیابی و کارشناسی اینجور صحنه ها نیاز به تکنولوژی‌ VAR میباشد.

⚪️ مهدی عالیقدر: به واقع تشخیص اینکه زننده گل در وضعیت آفساید بوده، نیازمند VAR و دوربین روی خط است، در این موارد بهترین تصمیم گیرنده کمک داور است، لذا می‌بایست با توجه به جای‌گیریی خوب کمک داور به تصمیم وی احترام بگذاریم.

✅ ابراهیم میرزابیگی: پای بازیکن مس رفسنجان مساوی با بازیکن پرسپولیس است و به همین دلیل این صحنه نمی‌تواند آفساید باشد و گل صحیح است.

⚪️ حسین عسگری: صحنه خیلی سختی است و باز هم دوربین روی خط آفساید نیست اما جای بحث دارد. با این تصاویر به نظر می‌رسد زمان پاس بازیکن هم‌دسته، بازیکنی که گل زد نیم گام در آفساید باشد اما باز هم تاکید می‌کنم تا دوربین روی خط نباشد، نمی‌توانیم نظر قطعی بدهیم.

❌ تورج حق‌وردی: گل پرسپولیس در موقعیت آفساید به ثمر رسید.

❌ بابک وسیله‌بر: صحنه بسیار سختی است و نیاز به وی ای آر دارد و تشخیص دقیق آن از فیلمبرداری روی خط آفساید مقدور است، اما از این زاویه زمان لمس توپ توسط همدسته مهاجم، زننده گل در موقعیت آفساید به نظر میرسد.

⚪️ سعید علی نژادیان: با این زاویه تصویر برداری و با توجه به اینکه دوربین دقیقا روی خط آفساید قرار ندارد، تشخیص قطعی اینکه مهاجم در  آفساید قرار دارد یا خیر مشکل است.برای این گونه صحنه ها وجود تکنولوژی VAR لازم است.

⚪️ نوید مظفری: متأسفانه ما همیشه مشکل تصویربرداری داریم. در این صحنه هم نمی‌توانیم نظر صد درصدی بدهیم اما ۹۰ درصد بازیکنی که گل را به ثمر می‌رساند، در وضعیت آفساید قرار دارد.

✅ یدالله جهانبازی: سخت است اما به نظرم برابر هستند.

⚪️ علی خسروی: دست بازیکن حساب نمی‌شود و پا هم VAR است و باید تکنولوژی تشخیص بدهد.

 

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز