خبرگزاری کار ایران

برای اولین بار، کارت صورتی در کوپا آمه‌ریکا

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۵۱۲۹

در خبری عجیب، اعلام شد که در کوپا آمریکا بعدی، شاهد استفاده از کارت صورتی خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، لیونل مسی در کوپا آمریکا امسال مقابل وینی جونیور، فده والورده و برندن آرونسون قرار خواهد گرفت. با این حال، پیش از شروع مسابقات، خبر از کارت جدیدی که داوران مجاز به استفاده از آن در طول بازی‌ها هستند، اعلام شد.

کونمبول کارت صورتی را در کوپا آمریکا 2024 اجرا خواهد کرد. این مسابقات که از 20 خرداد آغاز می‌شود و 14 تیرماه به پایان می‌رسد، استفاده از کارت جدید را در لحظات خاصی از بازی شاهد خواهد بود.

از این کارت صورتی در کوپا آمریکا چه زمانی استفاده می‌شود؟

این کارت به عنوان نشانه‌ای برای تعویض بازیکنی عمل می‌کند که دچار مصدومیت فیزیکی شده که سر او را تحت تاثیر قرار داده و مشکوک به ضربه مغزی‌ست.

مدیریت مسابقات و عملیات این سازمان اعلام کرده است که یک تعویض ششم (یا هفتم) احتمالی برای اولویت دادن به سلامت بازیکنان اضافه خواهد شد.

برای اینکه مربیان بتوانند این تغییر را انجام دهند، باید داور داخل زمین یا داور چهارم را در جریان بگذارند و داور اصلی این کارت صورتی را نشان دهد.

در کوپا آمریکا اگر بازیکنی کارت صورتی دریافت کند چه اتفاقی می‌افتد؟

این تعویض فقط یک بار برای هر تیم علاوه بر پنج تعویضی که در طول 90 دقیقه (یا شش تعویض در صورت وقت اضافه) مجاز است، قابل انجام است. بازیکنی که تعویض شده است نمی‌تواند دوباره وارد زمین شود و به رختکن و در صورت نیاز به مرکز پزشکی خواهد رفت.

علاوه بر این، پس از پایان بازی، ظرف 24 ساعت، پزشک معالج آسیب دیده باید فرم امضا شده SCAT5 (ارزیابی ضربه مغزی) را به کمیته پزشکی CONMEBOL ارسال کند.

چند نوع کارت در دنیای فوتبال وجود داشته است؟

با این افزودنی، داوران یک کارت جدید به کارت‌های قرمز و زرد استاندارد که همه ما می‌شناسیم اضافه خواهند کرد. با این حال، کارت صورتی تنها کارتی نیست که معرفی شده است، بلکه تا پنج نوع کارت مختلف وجود داشته است. آخرین موردی که به تدریج وارد عمل می‌شود کارت آبی است که بازیکن را به دلیل انجام خطای جدی یا اعتراض به داور به مدت 10 دقیقه اخراج می‌کند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز