خبرگزاری کار ایران

ربیعی: ۲۵ هفته بهترین تیم دیدارهای خارج از خانه بودیم

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۰۱۸۵

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با استناد به اینکه تیمش ۲۵ هفته بهترین تیم دیدارهای خارج از خانه بوده است به این نتیجه رسیده که ذوبی‌ها در این فصل تیم بد و ضعیفی نبوده‌اند.

محمد ربیعی در نشست خبری پیش از بازی ذوب‌آهن مقابل پیکان در هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر حضور یافت و در خصوص این دیدار صحبت کرد.

* صحبت‌های ابتدایی؟

ابتدا به تیم پیکان خیرمقدم می‌گویم. تحلیلم از تیم پیکان، یک تیم بسیار منظم و خوب و تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه است. برای من تیم پیکان و کادرفنی‌شان قابل احترام است. ما هم سعی می‌کنیم با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که می‌توانیم برای بازی داشته باشیم، روند کیفی خودمان را در بازی ارائه بدهیم. امیدوارم بازی موردپسند تماشاگران قرار بگیرد.

* حواشی و شرایط مالی و تاثیر آن روی عملکرد ذوب‌آهن؟

الان در وضعیتی قرار داریم که خودم و تیم دوست داریم تمرکزمان روی مسابقات پیش رو باشد. همانطور که قبلا وعده دادم، قبل از بازی آخر چیزی را که برای کمک به آینده ذوب‌آهن به ذهنم برسد، بیان خواهم کرد. الان دوست دارم هم خودم و هم تیم تمام تمرکزمان معطوف به بازی فردا و بازی‌های اخیرمان باشد. بعضا می‌بینم که قضاوت نابجا هم می‌شویم؛ به هر حال این حق را می‌دهم، چون تیم‌ها در مرحله حساسی هستند و برای سقوط و یا قهرمانی می‌جنگند اما اینجا به این جمله بسنده می‌کنم که قبل از هرگونه گمانه‌زنی‌، شایعه و یا ایجاد حاشیه اول در ذهن خودمان موضوع را بررسی کنیم. مربی‌ای مثل من که سالهاست کار می‌کنم و پله پله در فوتبال رشد کرده‌ام، فکر می‌کنم الان باید تمام‌ تعهدم به ذوب‌آهن را با نهایت صداقت انجام بدهم.

شاید من روزی مربی تیم دیگری شوم؛ اگر امروز نتوانم اینجا تعهدم را انجام بدهم، چگونه در تیم‌های دیگر این کار را خواهم کرد؟ پس خودم و تیمم با تمام بضاعت‌مان در تمام بازی‌ها شرکت خواهیم کرد. برای همین هم می‌گویم الان نباید درگیر این حواشی باشیم. این بازی هم برای خود ما مهم است و هم برای جدول. من سعی می‌کنم با همه اتفاقات خوب یا بد تلاش کنم که تیم‌مان را از لحاظ تمرکز تا آخرین بازی در آن درجه مطلوب و استاندارد نگه دارم. اینکه چقدر می‌توانم در این کار موفق باشم را خدا می‌داند اما با وجدان خودم صد توان خودم و تیمم را خواهم گذاشت و امیدوارم بتوانیم از این چهار بازی مهم عبور کنیم. پس از آن می‌شود من از دیدگاه خودم کل اتفاقات فصل ذوب‌آهن را بررسی کنم و پاسخ بدهم.

* تاثیر سوت‌های اشتباه و مصدومیت‌های پیاپی روی نتایج؟

نمی‌توانم از اینطور اتفاقات مثل مصدومیت و داوری و ..‌. به عنوان توجیه استفاده کنم. من مربی‌ای هستم که سعی می‌کنم آدن محققی روی خودم و کادر تیمم باشم و برای همین هم گفتم من سال‌ها در این فوتبال کار کرده‌ام و می‌خواهم سال‌ها کار کنم، پس هیچوقت گذشته یا آینده را قمار نخواهم کرد، چون برای آن خیلی زحمت کشیدم. اگر الان به داوری، مصدومیت‌ها و مشکلاتی که بوده بپردازم، توجیه خواهد بود اما بسیار تعیین‌کننده‌ و تأثیرگذار بوده است. ما در نیم فصل دوم در بازی مقابل سپاهان، پرسپولیس، استقلال و تراکتور نمایش مطلوبی داشتیم. مقابل پرسپولیس از دقیقه ۵۰ ده نفره بودیم، مقابل سپاهان بازی را کاملا درست جلو بردیم و تنها یک غفلت پنالتی صورت گرفت، در تبریز به شایستگی پیروز شدیم و مقابل استقلال هم اصلا حق تیمم شکست نبود. این نشان می‌دهد با وجود همه مشکلات، از نظر کیفی برابر چهار تیم اول لیگ خوب ظاهر شدیم و حالا قضاوت درباره تاثیر این مشکلات در نتایج آن بازی‌ها را به مردم، هواداران و کسانی که در این کار وجهه قضاوت را دارند، می‌سپارم.

ما یاد گرفته‌ایم که راحت در فوتبال حرف می‌زنیم و قضاوت می‌کنیم و اتهام می‌زنیم که به نظر من پسندیده نیست و امیدوارم مسیر اخلاقی را بهتر جلو ببریم، ولی تیم ذوب‌آهن نسبت به نیم فصل از ترکیب ۱۱ بازیکن اصلی خود ۵ بازیکن از دست داده است و در ۱۱ بازی که در نیم فصل دوم انجام داده، طبق اذعان کارشناسان داوری ۶ مسابقه شائبه داشته است. به هر حال اینها توجیه است و به نظر من باید تلاش کنیم را در انتهای فصل اتفاقی بهتر از چند سال قبل را برای ذوب‌آهن رقم بزنم اما اگر نتوانستیم هم خوشحالم که امسال ذوب‌آهن هیچوقت در طول فصل به رتبه دورقمی نرسیده است. امیدوارم بتوانیم در انتهای فصل رتبه و نتایج شایسته‌ای را برای تیم ذوب‌آهن رقم بزنیم. با بچه‌ها هم صحبت کردیم و می‌دانند در چهار بازی آینده باید توان، دقت، تمرکز، عدالت و صداقتی بیش از ۲۶ بازی گذشته باشیم.

* رای حامدی‌فر عادلانه بود؟

بعد از بازی در میکسدزون از من سوال شد. من آن موقع ندیده بودم و گفتم قضاوت نمی‌کنم. بعدا فیلم انتشار پیدا کرد و من دیدم، اما همینجا هم می‌گویم من قاضی یا کمیته انضباطی نیستم و قوانین را مثل آن دوستان نمی‌شناسم، پس خودم را در جایگاهی نمی‌دانم که قضاوت کنم. کمیته انضباطی قضاوت کرده است. شاید اگر من بدم، تصمیم دیگری را می‌گرفتم. شاید اگر آن دوستان هم یک روزی به جای من سرمربی باشند، تصمیم فنی دیگری بگیرند. پس به خاطر اینکه دوست ندارم کسی در کار خودم دخالت کند، این اجازه را به خودم نمی‌دهم که در کار کسی دخالت کنم. اگر تیم من از این قضیه متضرر می‌شد و بازیکن من محروم می‌شد، وظیفه خودم می‌دانستم که از حق تیمم دفاع کنم اما قطعا دوستان کمیته انضباطی در خصوص اینکه قانون در خصوص این برخوردها چه می‌گوید، از من حاذق‌تر هستند. اگر من بودم، شاید تصمیم دیگری می‌گرفتم.

* محروم و مصدوم؟

بعد از بازی نساجی شنیدم که گفتند ربیعی روز قبل از بازی گفته ما این تعداد نفرات را نداریم که من با توجه به حساسیت‌های هفته‌های آخر درک می‌کنم، اما ما کلا تیم بزرگسالان‌مان ۱۶ نفر است که دو نفر از آنها دروازه‌بان هستند. همین الان ما در لیست‌مان دو جای خالی داریم و آقای آریاکیا هم بعد از فصل نقل و انتقالات مصدوم شد و سه جا خالی شد. از بین این ۱۴ نفر، آقای کمال کامیابی‌نیا چهار کارته است و آقای مهرداد رضایی هنوز مصدوم است و طبق اعلام تیم‌ پزشکی حداقل یک هفته تا ۱۰ روز دیگر از طول درمان ایشان باقی مانده است. محمدحسین اسلامی هم چهارکارته است. فعلا سه بازیکن فیکس و اصلی را نداریم‌. جالب این است که می‌خواستم سه بازیکن جوانان را بیاورم اما الان گفتند کارتش صادر نشده است. می‌خواستیم دو بازیکن ۱۸ و ۱۹ ساله بیاوریم. آقای باغبان را هم که در بازی با نساجی به او بازی دادیم، در بازی رده پایه مصدوم شد. فکر کنم فردا برای بازی ۲۰ نفر هم نشویم اما ۲-۳ بازیکن رده‌های جوانان و امید که کارت‌شان صادر شده است، در لیست خواهیم داشت تا ببینیم روند بازی چطور پیش خواهد رفت. با هر کسی هم که باشیم و با محدودیت روبرو شویم، در چهار بازی آینده با نهایت توان حضور خواهیم یافت. صحبت‌هایم را هم با مدیریت کارخانه برای این چهار بازی کرده‌ام تا تیم با نهایت توان بازی کند.

* صحبت پایانی؟

بی نهایت از شما تشکر می‌کنم. در بازی با نساجی در فولادشهر بیشتر تیم نساجی میزبان بود تا ما. دوست دارم اگر مقدور است کسانی که می‌توانند به ورزشگاه بیایند و از تیم ذوب‌آهن حمایت کنند. هنوز هم در تحلیل‌های خودم نمی‌دانم چرا ما در بازی‌های بیرون از خانه جزو دو تیم اول لیگ هستیم که البته رکوردمان را هفته پیش پرسپولیس گرفت. اگر ما تیم ضعیف و بدی باشیم، نمی‌توانیم در جدول بیرون از خانه تیم اول باشیم، اما اینکه در جدول داخل خانه واقعا خوب نیستیم، جزو مواردی است که شبانه روز روی آن تحلیل کردم و به داده‌هایی هم رسیدم. شاید یک قسمتی آن به بحث‌های فنی هم ربط داشته باشد اما نمی‌توانیم همه را به بحث فنی و تیمی ربط بدهیم. امیدوارم در بازی‌های خانگی‌مان بتوانیم میزبان واقعی باشیم. ما وقتی به انزلی و قائمشهر و اراک و آبادان و قزوین بازی می‌کنیم، می‌بینیم تیم‌های میزبان از هواداری و تشویق تماشاگران و بحث میزبانی به بهترین نحو استفاده می‌کنند. امیدوارم در دو بازی خانگی آینده و سنوات آینده ذوب‌آهن بتواند از امتیاز میزبانی خود بهتر استفاده کند.

 

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز