خبرگزاری کار ایران

کاهش سهمیه ایران در لیگ نخبگان فصل آینده

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۴۶۱۶

مدیر مجوز باشگاهی در خصوص سهمیه باشگاه‌های ایران در لیگ نخبگان آسیا به نکاتی اشاره کرد.

به گزارش ایلنا، مصطفی زارعی، مدیر صدور مجوز باشگاهی درباره سهمیه باشگاه‌های ایران در لیگ نخبگان آسیا اظهار کرد: سهیمه باشگاه های ایرانی برای لیگ نخبگان آسیا در سال جاری قطعا ۱+۲ است. بر اساس نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا که برای تمام فدراسیون های عضو ارسال شده است، ملاک سهمیه بندی باشگاهی هر کشور برای مسابقات آسیایی در سال ۲۰۲۴، رنکینگ فدراسیون‌ها در سال ۲۰۲۲ است.

وی ادامه داد: بر  اساس رنکینگ اعلام شده توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا در پایان سال ۲۰۲۲ که در سایت این کنفدراسیون نیز قابل مشاهده است ایران در جایگاه سوم منطقه غرب قرار دارد و بر همین اساس سهمیه باشگاه‌های ایران در لیگ نخبگان دو سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی‌آف است. ایران یک نماینده نیز در سطح دوم باشگاه‌های آسیا خواهد داشت. نحوه صعود نمایندگان ایران به این مسابقات قبلاً توسط هیات رییسه فدراسیون فوتبال تعیین شده است.

مدیر  مجوز باشگاهی ادامه داد: در نامه AFC  که روز  ۱۵ می ۲۰۲۳ برای فدراسیون‌ها ارسال شده، ملاک انتخاب باشگاه‌ها را در لیگ نخبگان در سال ۲۰۲۲ اعلام کرده است. با مراجعه در سایت AFC  رنکنیگ  کشورهای عربستان با ۹۳ امتیاز، ژاپن ۹۱ امتیاز، کره جنوبی با ۸۸ امتیاز، قطر با ۷۵ امتیاز، ایران ۷۲ امتیاز و امارات ۶۴ امتیاز به ترتیب اول تا ششم هستند که بر این اساس سهمیه‌های هر کشور تعیین شده است. 

زارعی در پایان گفت: متاسفانه با توجه به نتایجی که باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۳ به دست آورده‌اند از یک سو و موفقیت باشگاه‌های اماراتی، به احتمال بسیار زیاد سهمیه‌های ما برای لیگ نخبگان فصل بعد که از  شهریور ۱۴۰۴ آغاز خواهد شد کاهش خواهد یافت احتمالا یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی‌آف خواهیم داشت. 

بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا مسابقات لیگ نخبگان آسیا در سال جاری از ۹ مرداد با مسابقات پلی‌آف آغاز خواهد شد. مسابقات مرحله گروهی از ۲۶ شهریور آغاز می‌شود و هر باشگاه هشت مسابقه در مرحله گروهی با فرمت جدید برگزار خواهد کرد. مسابقات مرحله گروهی اول اسفند به پایان خواهد رسید. مرحله نهایی مسابقات به صورت مجتمع از ۵ لغایت ۴ اردیبهشت ۱۴۰۴ به صورت مجتمع برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز