خبرگزاری کار ایران

| 18:09   
کد خبر : ۱۳۹۶۶۴۸

لغو قانون ارائه ضمانت‌نامه برای جذب بازیکنان خارجی در لیگ برتر ایران

طبق اعلام عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ، قانون ارائه ضمانت‌نامه مالی برای جذب بازیکن خارجی لغو شده است.

به گزارش ایلنا، در فصل بیست و دوم لیگ برتر برای جذب بازیکنان خارجی نیازمند ارائه ضمانت‌نامه به سازمان لیگ بودند.  با این وجود در فصل بیست و سوم لیگ برتر قانون دریافت ضمانت‌نامه برای جذب بازیکنان سرنوشت روشنی ندارد و حتی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر لغو آن وجود دارد.

در همین رابطه صادق درودگر عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در برنامه ورزشگاه شبکه پنج، اظهار داشت: در فصل جدید دیگر قانون ارائه ضمانت‌نامه مالی وجود ندارد. در حال حاضر تراز باشگاه‌ها به صورت اسمی مثبت است. در کمیته وضعیت هم اگر باشگاهی بدهکار باشند، کارت بازی بازیکنان صادر نمی‌شود.

وی افزود: استقلال در زمان قانون ارائه ضمانت‌نامه از همان بازی اول از بازیکنان خارجی خود استفاده کرد و برای ضمانت‌نامه سفته ارائه کردند. آنها سند ملکی را برای تبلیغات محیطی به سازمان لیگ ارائه کردند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال اگر چنین شرایطی وجود دارد چرا بازیکنان استقلال و پرسپولیس هنوز پاداش فصل گذشته اعضای تیم که جزو قراردادشان است، را پرداخت نکردند، گفت: آنها اسپانسر دارند و باشگاه پرسپولیس نزد سازمان خصوصی پول دارد. باشگاه‌ها در کل اسپانسر دارند اما در فوتبال ایران درآمد زا نیستند..

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز